सेतो रोटी अमेरिकाको मनपर्ने प्रकारको रोटी हो। यो नुस्खामा, दूध खट्टामा खसेको छ कि एक धनी, नम सेतो रोटी बनाउन को लागी राम्रो तितली वा दागको स्वाद।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 कप पानी (9 0 देखि 110 सम्मको गर्मी)
- 2-1 / 4 चम्मच वा 1 पीकेजी। (1/4 अजीब।)
- सक्रिय सूखा खमीर
- 1 Tbsp शर्कु
- 1 चम्मच नमक
- 1/2 कप खट्टा क्रीम
- 1 Tbsp
- क्यानोला तेल
- 3 कप रोटी आटा
यसलाई कसरी बनाउने?
- ठूलो कटोरा मा, तातो पानी र खमीर मिश्रण गर्नुहोस्। चीनी, नमक, खट्टा क्रीम र क्यानोला तेल जोड्नुहोस्। हलचल। 2 कप आटा जोड्नुहोस् र राम्ररी मिश्रण गर्नुहोस्। पर्याप्त बाहिरी आटामा राख्नुहोस् कटोरा वरपर चम्मच पछ्याउने आटा बनाउनुहोस्। आटा हल्का फलामको सतहमा आर्नुहोस् र 10 मिनेटको लागि घुँडा हाल्नुहोस्, आटा फर्म र टचमा सजिलै सम्म आवश्यक हुन्छ। खाडीको ठाँउमा मध्यम जलाएको कटोरामा राख्नुहोस्। आटा कटोरा मा ओठ घुमाउनुहोस् ताकि माथि हल्का चिकन हुन्छ। सफा कपडासँग आवरण गर्नुहोस् र 1 घण्टाको लागि न्यानो, मस्यौदा-रहित ठाउँमा वृद्धि गरौं।
- ढोका आटा। आटालाई हल्का फ्याक्ड बोर्डमा घुमाउनुहोस् र 5 मिनेटसम्म घुमाउनुहोस् वा बुलबुले रोटीबाट बाहिर निस्कन सक्नु हुन्छ। आटा एक खुट्टामा। ग्रीड, 9 एक्स 5 इन्च रोटी प्यानमा लुगा राख्नुहोस्। कवर गर्नुहोस् र 45 मिनेटको लागि द्रुत, मस्यौदा-रहित ठाउँमा वृद्धि गर्न वा आकारमा दोगुना नदिनुहोस्। यदि एक चमकदार क्रस्ट चाहन्छ भने अण्डा सेतोसँग पखाल्नुहोस्।
- 37 मिनेट डिग्री 45 मिनेट को लागि रोटी बेक या जब तक रोटी माथि सुनहरा भूरी हो र रोटी को ऊपरी छ, जब ऊपरी टेप गरिन्छ। प्यानबाट रोटी हटाउनुहोस् र रैकमा चल्न दिनुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 83 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 2 जी |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 7 मिलीग्राम |
| सोडियम | 378 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 8 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 1 g |