Falooda एक लोकप्रिय मिठाई न केवल मुम्बई (बमबय) मा छ जहाँ यो सोचेको छ कि देशको बाकीमा पनि बाँकी छ। यो चिसो पेय मिठाई गर्मीको गर्मीमा ठुलो तरीका हो।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/2 कप ठीक
- चावल कार्मिक
- 1 गिलास ठुलो दूध - गिलास प्रयोग गर्नु (अधिमानतः एक लामो एक) तपाई दूध को मापने को लागी Falooda सेवा को उपयोग गर्नेछन्
- 1/2 कप पिस्ता, खोल र खालहरू हटाइयो
- 1/2 कप बादाम, ब्लैंशड / खाल हटाइयो
- 2 चम्मच शर्करा, ठीक पाउडरमा जमीन
- 3 चम्मच तुरुन्त बीउ
- 6 चम्मच
- गुलाब सिरप
- 2 स्कूप्स
- तपाईंको छनौटको आइसक्रिम
यसलाई कसरी बनाउने?
- ऊर्गीय कुखुराको रूपमा पास्ता हुने कुकुर - उबलते पानीमा र पकाएको अलि डेन्टे सम्म । तनाव र ठिकै ठुलो राख्नुहोस्। त्यसपछि आवश्यक समय सम्म फ्रिज फ्रिजमा।
- केहि बादाम र पिस्ता - लगभग 6 देखि 8 प्रत्येक - र पतली स्लाइड मा काट। पछि एउटा गार्निश पछि प्रयोग गर्न को लागी राख्नुहोस्।
- एक ब्लेंडर मा दूध, पाउडर चीनी, शेष पिस्टलहरु, र बादाम राख्नुहोस र चिकनी सम्म मिश्रण गर्नुहोस। फ्रिज फ्रिजमा।
- एक कटोरा मा तुलसी बीउ राख्नुहोस् र तिनीहरूलाई पूर्णतया विलय गर्न माथि पर्याप्त पानी डाल्नुहोस्। तिनीहरू चाँडै स्वाभिग गर्न र सानो डट जस्तै, कालो केन्द्रसँग पारदर्शी हेर्न सुरु हुनेछ! तनाव र सानो कटोरामा राख्नुहोस्।
- शही falooda को इकट्ठा गर्न: फ्रस्ट 2 लंबा चश्मा। प्रत्येक गिलासमा, आधे सेमेराको र आधी पूर्व-भिजेको सब्जको बीउ राख्नुहोस्। अब तिनीहरूमाथि आधा दूध राख्नुहोस्। प्रत्येक गुलाबी मा बस गुलाब सिरप (साथ राखन को लागि सानो राख्नुहोस्) को तल राख्नुहोस् र राम्ररी मिश्रण गर्नुहोस्। यसमा आइसक्रीमको एक स्कूप थप गर्नुहोस् र केहि बढी गुलाब सिरप संग बगाई। गुलाबी बादाम र पिस्ता संग गार्निश। एक स्ट्रल र लामो ह्यान्डल स्पन थप्नुहोस् र सेवा गर्नुहोस्!
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 1123 |
| कुल मोटा | 80 जी |
| पागलिएको बोसो | 33 जी |
| असंतृप्त फैट | 31 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 148 मिलीग्राम |
| सोडियम | 142 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 87 g |
| आहार फाइबर | 10 जी |
| प्रोटिन | 25 g |