ग्रीक: ντάκος, उल्लिखित DAH-kohss
क्रेटेको द्वीपमा पारंपरिक मेज वा हल्का भोजन, डकोस (जसलाई "कोकौवीया" भनिन्छ) भनिन्छ "प्राय: ग्रीक ब्रुसेचिटा" भनिन्छ र केहि सामग्री र कुनै खाना पकाउन सजिलो छ। तपाईं अनलाइन ग्रीक खाना पसलहरूमा रस पत्ता लगाउन सक्नुहुनेछ, आफ्नै बनाउनुहोस् , वा ग्रिल्ड वा टोस्टेड क्रेड देशको रोटी (पानी बिना) मोटी टुक्रा प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।
एक अद्यावधिक (फरक) संस्करण हेर्नको लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस्: Dakos Recipe
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/2 को ठूलो राउन्ड जौ रस (लगभग 5 इन्च व्यास)
- 1 ठूलो टमाटर (वा 2 सानो कालीको टमाटर, खुट्टाले चिसो, छाला छोड्दछ)
- 2 देखि 3 हीटिंग टेबलपोन्स
- फिटा पनीर (वा मेरो माइजिथ्रा, कुरकुरा वा ग्रेटेड)
- 2 देखि 3 चम्मचहरु
- जैतून को तेल (अतिरिक्त कुंवारी)
- काली मिर्च स्वाद गर्न
- Pinch oregano (
- ग्रीक
- rigani )
यसलाई कसरी बनाउने?
पानीको स्प्रे (करिब 4-6 चम्मच) लुकाएर रुस चलाउनुहोस्। वनस्पति घाट (वा बहु-ग्रटरमा ठूलो स्तरीय) टमाटरलाई एक कटोरामा स्ट्रिनेटरमा घुमाउनुहोस् ताकि धेरै तरल बाहिर निस्कन्छ।
पनीरको साथ रित्तोमा टमाटर घुमाउनुहोस् र माथि। मरिच र राम्रो अयस्कका साथ छिटो र ज्वरो तेलको साथ बगाई।
टिप्पणीहरू:
- क्रेज मा यस डिश को लागि मार्जी मिजिथ्रा पनीर पारंपरिक पनीर हो।
- केहि घंटी मिर्च र / वा प्याज को एक थलो स्लाइस थप्न मनपर्छ। तिनीहरू मूल नुस्खाको अंश होइन, तर यदि चाहियो भने प्रयोग गर्न सकिन्छ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 165 |
| कुल मोटा | 7 g |
| पागलिएको बोसो | 3 जी |
| असंतृप्त फैट | 3 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 17 मिलीग्राम |
| सोडियम | 17 9 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 20 जी |
| आहार फाइबर | 5 g |
| प्रोटिन | 6 g |