यो ती शाकाहारी व्यञ्जनहरु मध्ये एक हो जुन मेरो घडीमा गाजर, गाजर, आलु र धेरै धेरै मसाले मसाज भएको थियो कि घिमिरेका सामग्रीहरूको कारण मात्र आयो। प्याज, लसुन, स्केलियन, करी पाउडर, चिनी पाउडर, गाजर र आलुसँग बनाइएको, यो शाकाहारी र भेग दाल डिश आफैमा पूर्ण भोजन हो।
दालहरूसँग खाना पकाउने? केहि अतिरिक्त बनाउनुहोस् र बाँचे माटो को सर्दी सलाद मा बदलें ।
यो पनि हेर्नुहोस्: संसारभरबाट शाकाहारी श्रृङ्खला
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 चम्मच। क्यानोला वा जाजरको तेल
- 1 मध्यम प्याज, कटा भयो
- 3 लौह लसुन, मिनिड
- 4 scallions, कटा भयो
- 1 tbsp। करी पाउडर
- 1/2 tsp। खुर्सानी को धुलो
- 1/2 tsp। केनी मिर्च (वैकल्पिक)
- 3 मध्यम गाजर, कटा भयो पतला
- 1 ठूलो वा 2 मध्यम आलु, 1 इन्च कुञ्जीमा कटाई
- 1 कप दाल
- 2 कप सब्जीको भाँडा
यसलाई कसरी बनाउने?
- प्याजले वा प्यालालमा लसुन, प्याज र घोडाहरू केही मिनेटको लागि, लगभग 3-4 सम्म प्याज नरम नभए सम्म।
- एक मिनेटको लागि करी पाउडर र चिनी पाउडर र उचाई थप्नुहोस्।
- गाजर र आलु जोड्नुहोस्, मसालेसँग कोट राम्रोसँग जोड्ने। एक मिनेट वा दुईको लागि हीट, बस गाजर र आलुलाई एक टाउको सुरु गर्न।
- सब्जीको दाँत र दालहरू थप्नुहोस्। गर्मी, कहिलेकाहीँ 15 देखि 20 मिनेटसम्म घिमिरे सम्म पुगेर दाल, आलु र गाजर पकाइएको हुन्छ।
यो घर का बना दाल क्री जस्तै? यहाँ दाँत पकाउने केही तरिकाहरू छन्:
- रातो रातो रेशम नुस्खा
- Leftover lentil patties
- Lentil गाजर veggie बर्गर
- शाकाहारी दाल गोठालोको पाई
- Lentil र freekeh सलाद नुस्खा
- बेक्ड लेसेल क्यासेल
- पाँच-तारा दाल र सब्जीको सूप
- सजिलै संग शाकाहारी दाल खुट्टा
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 338 |
| कुल मोटा | 2 जी |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 412 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 66 g |
| आहार फाइबर | 10 जी |
| प्रोटिन | 18 जी |