यो स्वस्थ भेग एक बोसो लसुन सटमा ब्रोकोलीको लागि चीनी रेस्टुरेन्ट-शैली नुस्खा उत्तम पकाएको चावलको साथ सेवा गरिन्छ। यदि तपाईं केहि थोरै राम्रो र गोल चाहानुहुन्छ भने, केहि अन्य veggies लाई पनि-शायद कटाई गाजरहरु वा बच्चा मकै, वा धितो को भोजन को लागि केहि टोफु मा जोड्न को लागि स्वतंत्र महसूस गर्नुहोस।
यो ब्रोकोली लहसुन चटनीको साथमा शाकाहारी, रक्सी हो र, यदि सोया ससको स्थानमा तपाईलाई टर्मारी प्रयोग गर्नुहुन्छ, यो ग्लुटेन-फ्रि पनि छ। यकीन गर्नुहोस् कि तपाईंको सब्जीको भित्री पनि ग्लुटेन-फ्रि हो (लेबल पढ्नुहोस् - केहि हो र केहि होइन)।
प्रति पोषण संबंधी जानकारी, 1/2 कप पकाएका चावल सहित (क्यालोरी गणना बाट):
क्यालोरी: 2 9, फैट बाट क्यालोरी : 54% दैनिक मूल्य:
कुल मोटाई: 6.0 ग्राम, 9%; संतृप्त वसा: 0.9 ग्राम, 4%
कोलेस्ट्रॉल: 0 मिलीग्राम, 0%
सोडियम: 921 मिलीग्राम, 38%
कुल कार्बोहाइड्रेट: 51 9 ग्राम, 17%
आहार फाइबर: 5.5 ग्राम, 22%
शर्करा: 12.2 ग्राम
प्रोटीन: 10.3 ग्राम
भिटामिन ए 27%, भिटामिन सी 302%, कैल्शियम 11%, फलाम 12%
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 कप सब्जीको भाँडा
- 2 लौंग लसुन (मिनिसिङ)
- 1/4 कप सोया सस (वा tamari राख्न को लागी tamari मुक्त)
- 1 चम्मच अदरक
- 1/2 चम्मच लाल मिर्च फ्लेक्स
- 1/4 कप शर्करा
- ब्रोकोलीको गुच्छा (कटाई)
- 2 चम्मच
- जैतून का तेल
- 1 1/2 चम्मच कन्स्ट्रर्क
यसलाई कसरी बनाउने?
- सब्जीको भौंमा फोडा ल्याउनुहोस्।
- लसुन, सोया सॉस, अदरक, रातो कालो मिर्च र चिनी थप्नुहोस्।
- एक ठूलो कुखुरामा, ब्रेकलीले जैतूनको तेलमा मात्र सफापूर्वक निविदालाई सुरक्षित राख्नुहोस्।
- ब्रोकोलीमा सब्जीको भाइरसको मिश्रण थप्नुहोस्।
- कुनै पनि क्लम्पबाट बच्नको लागि क्यान्डस्टर्क थप्नुहोस्।
- 6 देखि 8 मिनेटको लागि पकाउने अनुमति दिनुहोस्, वा चटनी मोटाई सम्म।
- चिनो वा अन्य सम्पूर्ण अनाज , जस्तै quinoa वा बाजरा मा सेवा गर्नुहोस् ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 152 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 3 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 8 9 8 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 24 जी |
| आहार फाइबर | 3 जी |
| प्रोटिन | 5 g |