यो घरपरिवार शाकाहारी चिली बनाउन TVP वा TSP सँग सूखे गुर्दे सेम वा कालो बीन्स प्रयोग गर्नुहोस्। TVP को उदार मात्रा (बनाइयो सब्जी प्रोटीन) यस विधिमा यो veggie चिली एक chewy र "मासु" बनावट दिन्छ।
यदि तपाईं यो मासुयुक्त शाकाहारी मिर्च TVP सँग मनपराउनुहुन्छ, तपाई पनि यी अन्य घरपरिवार शाकाहारी चिनी व्यञ्जनहरू हेर्न चाहनुहुन्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 कप नुहाउने सेम (गुर्दे या कालो बीन्स)
- 8 कप पानी
- 1 कप गरम सब्जी शोर
- 1 कप नजाने
- TVP (सब्जी प्रोटीन बनाइयो) वा TSP (बनाएको सोया प्रोटीन)
- 2 बे पत्ते
- 1/4 कप जैतून का तेल
- 2 प्याज, घटेको
- 4 लौंग लसुन, मिनिड
- 1 हरा या रातो मिर्च मिर्च, मिनिसिङ
- 1/2 चम्मच केनी मिर्च
- 2 चिसो धनी
- 2 टिस्प जीउ
- 1 चम्मच मिर्च पाउडर
- 1 28 औंसले टमाटरहरू घटेको वा कुचल गर्न सक्छ
- नमक र काली मिर्चको स्वाद
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक ठूलो सूप वा स्टक बर्तनमा, कम से कम 6 घण्टा वा रातभरको लागि पानीमा भिड हुन्छ। भिजेको पानी बसाल्नुहोस्।
- सेम र पानी एक ढिलो सिमेरमा ल्याउनुहोस्। कम्तिमा एक घण्टाको लागि पकाउने अनुमति दिनुहोस्।
- सानो कटोरामा, टिभी सब्जीको साथमा TVP (बनाइएका सब्जी प्रोटीन) र पाँच देखि दस मिनेट सम्म बस्न अनुमति दिन्छ।
- एक अलग ठूलो सूप वा स्टक प्यानमा, प्याज नरम नभएसम्म तीन देखि पाँच मिनेट सम्म जैतून को तेल मा साउटी प्याज, लसुन र मिर्च मिर्च। गर्मी घटाउनुहोस् र TVP, केनेन, धनुषा र जीरा जोड्नुहोस् र राम्रोसँग जोड्नुहोस्।
- पकाएको सेम, टमाटर र नमक र काली मिर्चको स्वाद जोड्नुहोस्। एक ढीलो सिम लाउन र गठबन्धन राम्रोसँग हलचल। कम्तिमा 45 मिनेट थप खाना पकाउने अनुमति दिनुहोस्।
तपाईंको TVP चिलीको मज्जा लिनुहोस्!
अधिक शाकाहारी र शाकाहारी मिर्च व्यञ्जनहरु:
- सुपर सजिलो शाकाहारी चिली
- सब्जी मिर्च
- मसालेदार चार अलार्म शाकाहारी चिली
- धेरै Veggie Crock पॉट चिली
- टोफु चिली
- कालो बीन चिली
- 9 बीन्स संग सरल घर का बना मिर्च व्यंजनहरु
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 314 |
| कुल मोटा | 8 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 5 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 212 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 48 g |
| आहार फाइबर | 13 g |
| प्रोटिन | 15 जी |