Queso fundido मतलब "पिघला पनीर", तर पनीर यस धनी पार्टी मनपर्ने मा मिश्रण को एकमात्र भाग हो। क्युसो फन्डोडो एक मसालेदार fondu जस्तै छ, वा अधिक तपाईंले मनपराउनुभएको सर्वश्रेष्ठ प्लेट को टपिंग जस्तै। यो मूल मेक्सिकन विशेषता हो, तर यो धेरै राम्रो छ कि यो डिशको विविधता दक्षिण र उत्तरमा सारिएको छ।
यस डिशको लागि ताजा, मेक्सिकन-शैली चोरोजो सॉसेज प्रयोग गर्नुहोस्, जुन कुखुरामा राम्रो तरिकाले कुकुर हुन्छ। मकई चिप्स, कष्टिलस, वा फ्रांसीसी रोटीको पतली स्लाइसको साथ क्वेसो फन्डोडोइ सेवा गर्नुहोस्। तपाईं हल्का साल्सा वा धेरै मसालेदार एक छनौट गरी यस डुबकीको लुगाफालन समायोजन गर्न सक्नुहुन्छ।तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 chorizo sausages (ताजा, नकार्न, म्याक्सिकन शैली)
- 2 चम्मच जैतून का तेल
- 1 प्याज
- 1/2 कप टमाटर साल्सा
- 1 चम्मच जीरा
- 1/3 कप क्रीम पनीर
- 1 कप Monterey जैक पनीर (grated; या अन्य पिघलने पनीर)
- 1/2 कप मोजर्जेला पनीर (ग्रेटेड)
- 2-3 हरियो प्याज (कटाई)
यसलाई कसरी बनाउने?
- Chorizo sausages बाट casings हटाउनुहोस्। 1 चम्मच जैतून का तेल एक भारी कुखुरामा राख्नुहोस् र मध्यम मा गर्मी। सन्यास जोड्नुहोस् र पकाउनुहोस्, यसलाई कुच्याउनुहोस् र स्पट्युलबाट टुक्राहरूमा तोड्न नसक्नुहोस् जबसम्म यो राम्रो हुन्छ। स्किलेटबाट सनसनी हटाउनुहोस् र अलग गर्नुहोस्।
- प्याज र प्याज खाई। एउटै स्किलेटमा अर्को चम्मचको तेल थप गर्नुहोस्। मध्यम गर्मीमा कुखुराको प्याजमा प्याज कुकुर, नरम र सुगंध नभएसम्म घिमिरे। जमिन थप्नुहोस् र एक मिनेटको लागि पकाउनुहोस्। साल्सा थप्नुहोस्, गर्मीलाई कम गर्नुहोस् र 2-3 मिनेट बढी कुकिनुहोस्।
- गर्मीबाट स्किलेट हटाउनुहोस् र क्रीम पनीरमा पतला टाँस्न र हल्का मिलाउनुहोस। सानो ओवन प्रमाण क्यासरोलमा प्याज मिश्रण राख्नुहोस्। प्याजको माथिमा ग्रेटेड पनीर राख्नुहोस्, त्यसपछि पनीरको माथि पकाएको कोरिजो छिड्काउनुहोस्।
- पनीर पिघ्न नभएसम्म दैत्यमा राखिएको क्यासरोल राख्नुहोस्। चेसो फन्डोडो गरम, तुर्किलस, मकई चिप्स, वा डुङ्गाको लागि रोटी संग सेवा गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 295 |
| कुल मोटा | 25 g |
| पागलिएको बोसो | 11 जी |
| असंतृप्त फैट | 11 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 56 मिलीग्राम |
| सोडियम | 46 9 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 5 g |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 13 g |