ग्रीस र स्थानीय सीमा शुल्कको आधारमा, बुबोटा शब्द (यूनानी: μπομπότα, उल्टो बो-बहु-टाह) ले cornmeal बाट केहि cornmeal संग कुनै पनि रोटी वा पोलान्टा प्रकार पकवान गर्न को मतलब हो। कठोरताका समयमा कर्नेल व्यञ्जनहरू धेरै लोकप्रिय थिए, र बोबोटा धेरैले "किसान" भान्सालाई मानिन्छ। यो आधारभूत नुस्खा सानो सागर छ तर कुनै आटा, दूध, अण्डा, वा मक्खन छैन। यसले ताजा सुन्तलाको रसबाट स्वादको रमणीय शट हुन्छ र घना, कुकुरको मासुको उत्पादन गर्दछ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 कपको
- cornmeal
- 1 1/4 चम्मच
- बेकिंग पाउडर वा बेकिंग सोडा
- 1/4 कपको चीनी
- तातो नारंगी कालीको 4-5 चम्मच (1 9/2 ठूलो नारंगी)
- 1/4 कप तेल (जैतून वा मकै)
- लखनऊ पानीको लगभग 1 कप
यसलाई कसरी बनाउने?
- Preheat ओवन 350 डिग्री एफ (175-180 डिग्री सेल्सियस)
- कोइरालाको, चीनी, र बेकिंग पाउडर सँगसँगै जोडिएको राम्रोसँग। एक अलग कटोरामा, तेलको तेल, सुन्तलाको रस, र पानी मिलाउनुहोस् र राम्रोसँग मिलाएर हलचल गर्नुहोस्। सूक्ष्म सामग्रीहरूमा तरल पदार्थहरू थप्नुहोस् र हलचल गर्नुहोस्।
- एक राम्रो तेलको 9 इन्च पाई प्यानमा बल्ल बल्ल र 40-45 मिनेटको लागि पकाउनुहोस्। प्यानको केन्द्रमा प्यान्टपिक राखेर दानको लागि परीक्षण। यो सुत्न आउनु पर्छ।
- कम से कम 10 मिनेट काट्न कूल। न्यानो वा कोठाको तापमानमा सेवा गर्नुहोस्।
नोट: नुस्खा बढाउनको लागि, सबै सामग्रीहरू क्रमशः वृद्धि गर्नुहोस्। धेरै पाक पाउडर डबल-अभिनय हुन्छ, यसको अर्थ यो पकाउने र फेरि पकाउँदाको वृद्धि बढ्छ। बेकिंग सोडाले एक-पटक वृद्धिको कारण बनाउँछ। बोबोटाले फरक फरक प्रतिबिम्बित गर्दछ, जसको आधारमा प्रयोग गरिन्छ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 137 |
| कुल मोटा | 1 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 208 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 30 जी |
| आहार फाइबर | 3 जी |
| प्रोटिन | 3 जी |