यो यहूदी नुहाउने केशको निम्ति यो नयाँ एटलास 'Vegan हलिडे भान्सा' (स्टर्लिंग प्रकाशन कम्पनी, Inc, 2011) बाट हो। यो सोया-मुक्त छ र बादाम हटाउन नट-मुक्त बनाइन्छ। र, यसको नामको बिरुद्ध, यो एगवेर मक्खार वा हनी को सट्टा शुद्ध मेपल सिरप संग बनाइएको छ।
एटलस भन्छन्, "हनी केक यहूदी उत्सवमा पारंपरिक मिठाई हो, औपचारिक अवकाशहरू वा होइन, र अशान्जेजिक रोश होश्या रैटोटोयरमा फिक्स्चर हो। यस विधिमा, अङ्ग्रेजी एव्वेक्ट्री र मेपल सिरप संयुक्त रूपमा एक प्रामाणिक स्वाद सिर्जना गर्न सकिन्छ। "
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 1/2 प्याला पूरै गेहूं पेस्ट्री आटा (वा हिउँमा आटा)
- 1 चम्मच बेकिंग पाउडर
- 2 चम्मच बेकिंग सोडा
- 1 चम्मच दालचीनी
- 1/2 चम्मच अदरक (जमीन)
- 1/2 चम्मच लौंग (भूत, वा allspice)
- 1 कप agave अमृत (गाढा, वा शुद्ध मेपल सिरप, वा प्रत्येक को आधा)
- 1 कप सेब सस
- 1/2 कप कफीको तेल
- 2 चम्मच वेनिला
- 1/2 कप किशमिश (गाढा वा सुनको)
- वैकल्पिक: 1/4 कप कटा हुआ बादाम
यसलाई कसरी बनाउने?
- ओवनमा 325 डिग्री एक मिश्रण कटोरा मा पहिलो 6 (सूखी) अवयवहरू मिलाउनुहोस्। सूक्ष्म अवयवको केन्द्रमा राम्ररी बनाउनुहोस् र गीले अवयवमा राख्नुहोस्। गीला र सूक्ष्म अवयवहरू राम्रोसँग मिलेर एकसाथ हिँड्नुहोस्, त्यसपछि किशमिशहरूमा हलचल।
- दुई 8 इन्च लडाई प्यानको बोतलमा फिट गर्नको लागि बेकिंग पेटीको दुई टुक्रा काट्नुहोस्। हल्का तेलका पक्षहरू। दुई हल्का तेलको ढोका प्यानहरू बीच ब्याट्री विभाजित गर्नुहोस्। रोमहरूको शीर्ष माथि समान बादाम (यदि प्रयोग गर्नुपर्दछ) छिटो गर्नुहोस्।
- 40 देखि 50 मिनेटको लागि बेक गर्नुहोस्, वा ढोका परीक्षणको केन्द्रमा राखिएको एक चोरी सम्म। ध्यान नबनाउनुहोस्।
- केकलाई पूर्णतया ठुलो पार्नुहोस्। ढोकाको किनारमा वरिपरि घुमाउन चाँहिको प्रयोग गर्नुहोस् यदि आवश्यक भए, र सावधानीपूर्वक प्यानबाट तिनीहरूलाई आफ्नो हातमा ट्याप गरेर हटाउनुहोस्, त्यसपछि एक प्याकेट सेट गर्नुहोस्। प्रत्येक ढोका 12 स्लाइसमा सेवा गर्न काट्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 82 |
| कुल मोटा | 1 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 1 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 241 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 18 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 1 g |