लिथुआनियाई पेनकेकहरू, पनि बिनई (बीईईई-एनई) र स्क्लिन्ड्जियसीको रूपमा पनि चिनिन्छन्, श्रोभर मङ्गलबार ( उज्ग्नेनेस ) को लागि एक लोकप्रिय उपचार हो। यस नुस्खाले सेतो गेहूंको आटा बनाइन्छ र पीडाको अण्डा को सफेद बनाउँछ, जसले धेरै हल्का पैनकेक बनाउँछ। तिनीहरू चाँदी-डलरको आकार हुन् र सामान्यतया शहद वा फलको साथ राख्छन्। सेब ब्लिईईको लागि, एक खुर्सानी र ग्रेटेड टेर्ट सेब ब्याटरमा थप्नुहोस्। रूसी नानीको साथ यो नुस्खा तुलना गर्नुहोस्।
यहाँ लिथुआनियाई पेनकेक वा ब्लिईईको ठूलो तस्वीर हो।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 कप सबै उद्देश्यको आटा
- 1 चम्मच खट्टा क्रीम
- 4 ठूला अण्डा (विभाजित)
- 1 कप दूध
- 1/2 चम्मच नुन
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक मध्यम कटोरा मा, हल्का सम्म अन्डा मान्छेलाई हरायो। आटा, खट्टा क्रीम, दूध र नमक जोड्नुहोस् र सुचारू सम्म मिश्रण गर्नुहोस्। एक अलग मध्यम कटोरा मा, अचम्म नभए सम्म सुक्खा नपाउन्जेल अण्डालाई हरायो। जिरो-आटा मिश्रणमा अण्डा गोठालोलाई फोल्ड गर्नुहोस्, भोल्युम घुमाउने प्रयास गरिरहेको छैन।
- एक नस्ल मक्खन एक ननस्टिक स्किलेट र भागमा उज्यालो उचालिएको चप्पलमा राख्नुहोस्। अर्कोतिर गोल्डेन, जब सम्म सुनहरा, फ्लिप र त्रास सम्म त्रास। हनी संग गरम सेवा गर्नुहोस् वा सुरक्षित राख्नुहोस्।
नोट: सेब पेनकेक्सका लागि, एक खुर्सानी र ग्रेटेड टिर्ट सेब ब्याटरमा थप्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 93 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 2 जी |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 82 मिलीग्राम |
| सोडियम | 169 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 8 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 5 g |