यो महान rotisserie चिकन नुस्खा संयुक्त राज्य अमेरिका को पूर्वी तट संग केहि वर्ष पहिले धेरै लोकप्रिय भएको थियो। सुपर चिकन, एल पोलोलो रिकोको रूपमा चिनिन्छ, वा पेरूभेन चिकन, यो सबै भन्दा राम्रोसँग स्वाद बनाउन पर्याप्त स्वादको साथमा एक स्वादिष्ट तरिका हो।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 सम्पूर्ण चिकन (लगभग 4 पाउन्ड / 1.8 किलोग्राम)
- 1/4 कप / 60 एमएल
- सेतो सिरका
- 3 चम्मच / 45 एमएल सेतो शराब
- 3 चम्मच / 45 एमएल क्यानोला तेल
- 2 चम्मच / 30 एमएल लसुन पाउडर
- 2 चम्मच / 30 एमएल पेपरिका
- 4 चम्मच / 20 एमएल जीइन
- 2 चम्मच / 10 एमएल काली मिर्च
- 1 चम्मच / 5 एमएल नमक
- 1 लेमनको रस
- 1 क्वार्ट / 950 एमएल
- चीसो पानी
यसलाई कसरी बनाउने?
- सिरका, दाखिला, तेल, लसुन पाउडर, क्यूमिनो, पेपरिका, काली मिर्च, र नुनलाई मिलाउनुहोस्। राम्रो पेस्ट बनाउनुहोस्। नींबूको रसलाई चिसो पानीमा थप्नुहोस्। कुनै पनि अतिरिक्त वा ढिलो चामलको ट्रिम चिकन। लेमन पानी संग राम्रो तरिकाले चिकन धुनुहोस्।
- जिप-शीर्ष थलोमा चिकन राख्नुहोस्। कुखुरामा मसाले टाँस्नुहोस्। कोट चिकन पूर्णतया हरेक सतहमा रगतको मिश्रण संग। छाँटकाँट छाँटकाँट सकेसम्म सकेसम्म प्रयास गर्नुहोस्।
- कम से कम 2 घण्टाको लागि फ्रिजमा सील थलो र चिकन ठाउँ राख्नुहोस्। कुखुराले धेरै स्वाद पाउनेछन् लामो समयसम्म यो मसाले मिश्रणमा खसाल्दछ। 24 घण्टा भन्दा बढि प्रशीतन नगर्नुहोस्।
- Preheat ग्रिल र rotisserie तयार।
- रोशिसरी र ग्रिलमा चिकन राख्नुहोस् दानको सबैभन्दा गहिरो भागमा तापमानको मापदण्डको लागि लगभग 300 फिट (150 सी) टेस्ट चिकनको तापमानमा लगभग 1 1/2 घण्टा। जाडोको मासु 175 च (85 सी) पुग्छ जब चिकन हुन्छ।
- ग्रिल र स्थानबाट चिकन हटाउनुहोस् ठूलो गर्मी प्रतिरोधी काट्ने बोर्डमा। ध्यानपूर्वक, रोशिसरी रड र हल्का तुलसी चिकन हटाउनुहोस् एल्युमिनियम पन्नी। नक्कल गर्नुअघि 10 देखि 12 मिनेट बाँकी रहनुहोस्।
- यो चिकन प्रायः डुप्लिकेट सस संग सेवा गरिन्छ। यस सस को एक साधारण संस्करण 2 चम्मच / 30 एमएल सरस र 2 चम्मच / 30 एमएल चूनेको रस संग 1/2 कप / 120 मिलीलीटर मेयोनेज को संयोजन देखि बनाइन्छ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 7 9 9 |
| कुल मोटा | 48 g |
| पागलिएको बोसो | 12 जी |
| असंतृप्त फैट | 21 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 253 मिलीग्राम |
| सोडियम | 633 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 5 g |
| आहार फाइबर | 2 जी |
| प्रोटिन | 81 g |