तुरुन्तै अनुकरणिकाहरूलाई काट्न ब्लेंडर वा खाना प्रोसेसर प्रयोग गर्नुहोस्। रास्पबेरीको रसले यो जाम स्वादको थप फस्ट दिन्छ र रङको ब्लश जोड्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 3 1/2 कप नारिकाहरु (पतला कटाई)
- 1 1/2 2 देखि 2 कप रास्पबेरी (धोएको, मसला र एक छुट्टै माध्यमबाट थिच्नुहोस् (लगभग 1/2 कप रस)
- 2 चम्मच नींबू रस
- 5 1/4 कप शर्करा (
- विभाजित )
- 1 प्याकेज (1.75 औंस) पाउडर पेटीन पाउनुभयो
- 1/2 चम्मच मक्खन (वैकल्पिक)
यसलाई कसरी बनाउने?
पानीको न्यानो भरेर आधा पूर्ण लाग्न सक्छ; खाली क्याटिङ जारहरू थप्नुहोस् (6 आधा-पिन्ट आकार) र फोडा ल्याउनुहोस्। हल्का पानीमा निलो गर्मी र जार छोड्नुहोस्। पानी संग एक चटनी भरें र एक फोडा लाओ। कम गर्मी र लिडहरू जोड्नुहोस्; तातो राख्नुहोस्
एक ठूलो stockpot वा केतलीमा, नींबूको रस र रास्पबेरीको रस संग अनुष्ठान को मिश्रण। कटोरा वा कपमा, 1/4 कप शर्कराको साथ पेक्टिन जोड्नुहोस्। फलमा पेक्टिन मिश्रण हल गर्नुहोस् र मध्यम गर्मीमा पूर्ण फोडा ल्याउनुहोस्, लगातार स्थिर रहन्छ।
बिस्तारै बाहिरी बाली र मक्खनमा हलचल गर्नुहोस्, यदि प्रयोग गरिरहन्छ। एक पटक फेरि पूर्ण रोलिंग फोडा ल्याउनुहोस्; 1 मिनेटको लागि उकालो
गर्मीबाट हटाउनुहोस् र कुनै फोम बन्द गर्नुहोस्। 5 मिनेटको लागि खडा गरौं, कहिलेकाहीँ अँध्यारोमा।
1/4-इन्टर हेडस्पेस छोडेर गर्म जारहरूमा लछ्याउनुहोस् र गीला पेपर तौलियाले जार रैंमहरू सफा गर्नुहोस्। Lids संग फिट र दृढ रूप देखि बैंड मा पेंच। एक रकमा क्यानरमा जार राख्नुहोस् र जार भन्दा कम्तिमा 1 इन्चमा उबलने पानी थप गर्नुहोस्।
10 मिनेटको लागि एक फोडा, आवरण, र धीरज उर्लनु।
लगभग 6 आधा-पन्ट (8 औंस) जार बनाउँछ।
केनिंग र उबलने जल प्रसोधनको लागि जारको तयारी गर्दै
तपाईं पनि मन पर्छ
स्वादिष्ट घर का बना पीच रास्पबेरी जाम
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 48 |
| कुल मोटा | 0 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 7 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 12 जी |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 0 g |