लीक र आलु सूप एक क्लासिक ब्रिटिस नुस्खा हो, यो सर्दिया मनपर्दो छ जब गर्म काम गरिरहेको छ। तर चिसो, गर्मीको लंचको लागि वा पिकनिकमा पनि सप उत्तम छ
लीक र आलु सूप पनि विचिसोइसको रूपमा चिनिन्छ र मानिन्छ कि फ्रान्सेलीमा शुरु भएको छ तापनि यस क्लासिक सूपको उत्पत्तिमा धेरै अन्य दावीहरू छन्।
जहाँ पनि यो देखिन्छन्, एक लेक र आलु सूप दुवै स्वादिष्ट, सजिलो र सस्तो बनाउन सजिलो छ। के जस्तो छैन?
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 8 ताजा लीक, छाया, धोए र पतला कटायो (यो एक खाद्य प्रोसेसरमा गर्न सकिन्छ)
- अण्डाको 2 वटा ढोकाहरू, लगभग कटा
- 1 गाजर, लगभग कटा
- 55g (2oz) मक्खन
- 1 चम्मच हल्का र हल्का जैतून का तेल
- 2 ठूलो बकिङ आलु, खुम्चिएको र फिसो भयो
- 1.5 लीटर (3 pt) वनस्पति वा चिकन स्टक
- 150ml (¼ pt) एकल क्रीम)
- समुद्री सागर र जमीन कालो मिर्च
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक ठूलो सूप पट्टि, वा सस्यान मा, मक्खन पिच्छे र त्यसपछि छाडिएको पट्टे, काटेको छाला र गाजर जोड्नुहोस्। धीरे मक्खन र जैतूनको तेलमा 5 मिनेटको लागि पसीना, नरम नभएसम्म।
- Diced बेकिंग आलु र स्टक थप्नुहोस्। एक सज्जन सिमरमर ल्याउनुहोस्। कवर गर्नुहोस् र 30 मिनेटको लागि पकाउनुहोस्।
- सुनिश्चित गर्नुहोस् कि सबै सब्जियां तीव्र चक्कुको साथ पकाएर पकाएका हुन्छन्, तिनीहरू सबै निविदा हुनुपर्दछ। गर्मीबाट प्यान हटाउनुहोस्।
- एक प्रोसेसर मा बैच मा सूप व्हीज र पैन मा फिर्ता राखन मिश्रण मिश्रण छैन। एक पल्ट सबै सूप एक मोटा स्थिरता संग मिश्रण गरिएको छ, एक एकल क्रीम र seasonings स्वाद गर्न को लागि। यदि सूप एक सानो पतली छ भने, थोडा कम गर्न को लागी फोडा।
- सूखे कटोरामा कचौराको कटोरामा कचौराको रोटी र अतिरिक्त स्वाद र बनावटको लागि, माथिको पकाएको पट्टिको पट्टी वा कुखुराको टुक्रा टुक्राको साथ माथिको तरकारी को शाकाहारीहरूको लागि होइन।
ब्रिटिश लीकबाट एक नुस्खाको आधारमा।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 187 |
| कुल मोटा | 13 g |
| पागलिएको बोसो | 7 g |
| असंतृप्त फैट | 5 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 29 मिलीग्राम |
| सोडियम | 181 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 16 जी |
| आहार फाइबर | 2 जी |
| प्रोटिन | 3 जी |