हल्का, ताजा नीलाबेरी मफिन्सहरू कट्टरै गाह्रो हुन्छन्। र जब पारंपरिक व्यञ्जनहरु को वसा कटौती को मक्खन या मार्जिन को बजाय एक सानो दिल स्वस्थ कोटो तेल को उपयोग गरेर काटयो, र कुल या 2% दूध को बजाय मोटी रहित दूध यो एक जीत को स्थिति हो।
तातो-थोरै तरकारीले पनि राम्रो काम गर्छ, जस्तै ताजा वा जमेको नीलाबेरीहरू।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 कप सबै उद्देश्यको आटा
- 1/3 कप शर्करा
- 1 चम्मच बेकिंग पाउडर
- 1/2 चम्मच बेकिंग सोडा
- 1/4 चम्मच नुन
- 1 कप nonfat दूध
- 2 tablespoons canola तेल
- 1 ठूलो अन्डा (हल्का पीडा)
- 1 चम्मच वेनिला
- 1 कप ब्लूबेरी (ताजा वा जमे भएका)
यसलाई कसरी बनाउने?
- पकाउने स्प्रे वा पेपर कपको साथ लाइनको साथ तापक्रमको अनुहारमा 400 फीट कोट एक नटस्टिक 12-कप मफिन प्यान।
- एक ठूलो कटोरामा, आटा, चीनी, बेकिंग पाउडर , बेकिंग सोडा , र नुन साथ साथ।
- एक फरक सानो कटोरा मा, दूध मिलाउनुहोस्, क्यानोला तेल, अण्डा र वेनिला।
- सूक्ष्म अवयवको केन्द्रमा राम्रो तरिकाले बनाउनुहोस् र दूध-तेल-अण्डा मिश्रण जोड्नुहोस्। केवल नमी सम्म हिँड्नुहोस्।
- ब्लूबेरीमा तह
- मफिन कप 2/3 भरेर भरें र सुनन सम्म 18 देखि 20 मिनेटको पकाउनुहोस्। कूल तार तारमा।
मफिन प्रति पोषण तथ्य: 137 क्यालोरी, वसाबाट 26 कैलोरी, 2.9 जी कुल वोसो (0.3 जी साइटो), 18 मिलीग्राम कोलेस्ट्रोल, 159 मिलीग्राम सोडियम, 24.3 जी कार्बो, 0.9 जी फाइबर, 3.5 ग्राम प्रोटीन।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 198 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 3 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 77 मिलीग्राम |
| सोडियम | 696 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 25 g |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 12 जी |