तपाईंको आफ्नै सुपर पोषक ग्रानोला बारहरू बनाउन सजिलो छ। क्विनोमा अन्नको लागि अमीनो एसिडको एक पूर्ण सरणी छ र फलाममा अमीर छ। क्विनो सामान्यतया यसको प्राकृतिक राज्यमा बेचेको छ - यो सानो बीउ जस्तो देखिन्छ - जुन पानीमा पकाउनु पर्छ चावल जस्तो पाईफमा। तर तपाईं क्वीनो फ्लेकहरू पनि खरीद गर्न सक्नुहुनेछ, जसमा अन्नले जस्तै देखिन्छ। कुनै पनि बेक्ड राम्रो मा कोटिला को क्वीना फ्लेक्स प्रतिस्थापन गर्न सकिन्छ। जो पनि सुकेको सुत्ने फल वा नट जो तपाइँ यी अनुदानको पानामा मनपर्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 1/2 कप quinoa (फ्लेक्ड)
- 2 कप पुछिन्छ (पुरानो जमाना)
- 1/2 नट (कटाई)
- 1/2 कप नारियल (कटाईएको)
- 1/2 कप शहद
- 1/4 कप मक्खन
- 1/2 चम्मच नुन
- 2 चम्मच वेनिला
- 1/4 कप शर्करा (भूरा)
- वैकल्पिक: 1/2 चम्मच दालचीनी
- 1 मध्यम अन्डा
- 1/2 कप चकलेट चिप्स
- 1/2 कप कटा सूखे फल (जस्तै किशमिश, सूखे अनानास, सूखा आम, आदि)
यसलाई कसरी बनाउने?
- Preheat ओवन 350 एफ।
- 9x 9 वा 9x13 इन्च प्यानलाई रेखा गर्नुहोस् (पनीर वा पेचन्ट पेपरको साथ तपाईले तपाइँको ग्रेनाला बारहरू कति मोटाई राख्नुहुन्छ), कागजलाई छेउमा राख्नु पर्ने कागज।
बेकिंग पानामा ओटिएल, क्विनो र कटा नटहरू फैलाउनुहोस् र सुनको र सुगन्धित सम्मको ओवनमा टोस्ट गर्नुहोस्, लगभग 10 मिनेट। - मक्खन पिघ्न र चिरञ्जेल भंग नभएसम्म मधुमेह र भूरा शर्करासँग कम गर्मीमा मक्खन पिउने। गर्मीबाट हटाउनुहोस् र वेनिला र नुनमा हलचल।
टोस्ट जड र नटमा मक्खन / चीनी मिश्रण हल गर्नुहोस्। अण्डा, चकलेट चिप्स र सूखे फलमा हिउँद।
- बेकिंग पैन मा मिश्रण फैल र पैन मा दृढतापूर्वक थिच्नुहोस्।
गोल्डेन ब्राउन सम्मको लगभग 20 मिनेटको लागि बेक गर्नुहोस्। - पूर्णतया शान्त गरौं, त्यसपछि पंचबाट प्रयोग गरेर प्यानबाट लिनुहोस्, र बारहरूमा काट्नुहोस्। एक वाटाइट कन्टेनरमा ग्रेनाला बारहरू भण्डारण गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 256 |
| कुल मोटा | 14 जी |
| पागलिएको बोसो | 7 g |
| असंतृप्त फैट | 5 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 86 मिलीग्राम |
| सोडियम | 35 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 29 जी |
| आहार फाइबर | 3 जी |
| प्रोटिन | 6 g |