फेनए एक पोर्चुगल हो, मिर्च फ्लैटफ्रेड , इटालियन फ्लैट फ्र्रेड फरिनाटा संग सम्बन्धित छ, जोगाजोजो बीन (कुखुरा) आटा संग बनाइएको छ। यसले ठूलो एपटिजरलाई विशेष गरी toppings संग बनाउँछ, तर यो प्रायः पिज्जामा सँगसँगै सेवा गरिन्छ। वास्तवमा, फिनका टुक्राको टुक्राको साथ टुक्रा पिज्जा छोड्नु अर्जेन्टिना र उरुग्वे दुवै मा एक धेरै सामान्य अभ्यास हो जहाँ फेन्डा धेरै लोकप्रिय छ। जब पिज्जा र फ्यानाना यस तरिकाले जोडिएका हुन्छन् भने यसलाई पिज्जा एक क्याबोलो भनिन्छ (घोडा पिज्जा)।
फीनै धेरै छिटो र सजिलो बनाउन सजिलो छ, र तपाईं धेरै प्राकृतिक खाद्य भण्डारहरूमा garbanzo बीन फटा (ग्लुटन मुक्त) पाउन सक्नुहुन्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2/2 कप कपडाजो बीन अड
- 1 चम्मच नमक
- 1/4 कप प्लस 3 चम्मच जैतून को तेल (विभाजित)
- वैकल्पिक: 2 चम्मच पर्मेसन पनीर
- 1/2 चम्मच ताजा क्षेत्र काली मिर्च (या स्वाद)
- 2 देखि 2/2 कप पानी
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक मध्यम कटोरामा, नमक संग garbanzo सेतो काटा, जैतून को तेल को 3 चम्मच, पिर्मेसन पनीर (यदि प्रयोग गरिरहेको छ) र जमीन कालो मिर्च को एक उदार राशि।
- 1 / 4/4 पानीको पानीमा व्हाइकिङ हुन्छ जबसम्म मिश्रण राम्रो हुन्छ। बल्गेरोजाको आटाले केही पानीलाई अवशोषित गर्न लगभग 30 मिनेटको लागि ब्याटरलाई अलग पार्नुहोस्।
- Preheat ओवन 450 एफ। जब यो तातो छ, बाँकी 1/4 कप जैतून का तेल एक 12 इन्च पिज्जा प्यानमा राख्नुहोस्। ओवनमा प्यान धेरै गरम नगर्नुहोस्।
- बिस्तारै पानीलाई बाँदरको मिश्रणमा हलचल नगरे सम्म यो पर्याप्त पतली पतली छ। ओवनबाट हट पिज्जा प्यान हटाउनुहोस्, र तुरुन्तै प्यान्टमा ब्याटर राख्नुहोस्। बल्लेबाजले पतली तह बनाउँदछ, लगभग 1/4 इन्च। ओवन र बेकमा पछाडि पछाडि राख्नुहोस् जब सम्म फेन्डा सुनको हुन्छ र लगभग 8 देखि 10 मिनेटसम्म कुचाइन्छ।
- तिनीहरूलाई टुक्राहरूमा काटेर सेवा गर्नुहोस्।
नोट: तपाईं सानो प्यान को लागि मोटो फेनाना बनाउन को लागी उपयोग गर्न सक्छन्, जो थोडा लामो समय सम्म पाक समय को आवश्यकता हुनेछ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 21 9 |
| कुल मोटा | 10 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 6 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 1 मिलीग्राम |
| सोडियम | 135 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 26 जी |
| आहार फाइबर | 6 g |
| प्रोटिन | 9 जी |