यदि तपाइँ Hummus का आनंद उठाउनुहुन्छ भने, तपाइँ फुललाई मनपर्छ, मध्य पूर्वी फावा बीन डुबको चिसो संग राम्रो ज्ञात प्रसार को याद दिलाएको छ। यसलाई आनन्दित गर्न पारंपरिक तरीका नाश्तेको लागि न्यानो पिटा रोटीको साथमा छरिएको छ, यद्यपि यो दिनको कुनै पनि समयमा खाईन्छ। यो नुस्खा सुपर सरल छ - सूखे बीन्स को उबलने को आवश्यकता छैन!
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 को
- fava beans
- 1 चम्मच मिनिसिड लसुन (वा 2 लौंग पतला कटाई)
- 1/2 चम्मच नींबू काली
- 1 tablespoon tahini
- नुन को चुरोट
- 3 चिसो पानी न्यानो पानी
- 1 चम्मच जैतून का तेल
- वैकल्पिक गार्निश: अजमोद (पतला कटाई)
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक सौसपट्टिमा, फेवा सेम (तरल संग), मिनिसि लसुन र नींबूको रस मिलाउनुहोस्। एक फोडा ल्याउनुहोस्। गर्मीबाट हटाउनुहोस्।
- ठुलो पानीको पछाडी बढ्दै जान्छ। कम गर्मीमा फर्कनुहोस्। ताहिनी र नुन थप्नुहोस्। पानी र जैतून को तेल , एक समय मा एक चम्मच, र वांछित स्थिरतामा हलचल जोड्नुहोस्। थप आवश्यक पानी वा जैतून का तेल थप गर्नुहोस्। अजगरको साथ गार्निश, यदि चाहियो।
- हट पिटा रोटीको साथ नाश्ताको लागि भरपूर सेवा गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 127 |
| कुल मोटा | 4 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 59 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 18 जी |
| आहार फाइबर | 5 g |
| प्रोटिन | 6 g |