यो स्वस्थ नाश्ता क्विनो नुस्खा बनाउन र बहुमुखी बनाउन सजिलो छ; तपाईं जो पनि मौसमी फलहरू सिध्याउनुहोस्, बेरीज देखि सेब सम्म!
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 कप वेनिला सोया, चावल, या बादाम दूध , अधिक से अधिक सेवा को लागि
- 1 कप नुहाइएको quinoa
- 1/4 टी। नमक
- 2 टी। शर्करा वा तरल मिठाईवाला
- 1 मध्यम आकार के केला, टुक्राहरूमा काटियो
- 1/4 कप टुक्राको नारियल
- 1/2 कप नट, बीउ र तपाईंको छनौटको सूखे फल
यसलाई कसरी बनाउने?
- मध्य-आकारको सॉस प्यानमा मध्यम-उच्च गर्मीमा डेयरी-मुक्त दूध, क्विनो र नुन जोडिएको हुन्छ। मिश्रणलाई फोडामा ल्याउनुहोस्, त्यसपछि गर्मी घटाउनुहोस् र मिश्रणलाई 15 मिनेटको लागि उकालो पार्नुहोस्, वा जबसम्म धेरै तरल अवशोषित गरिएको छ। गर्मीबाट हटाउनुहोस्।
- चिनियाँ वा तरल मिठाईवाला, कटा केला, टाँसिएको नारियल, र नट र तपाईंको छनौटको बीउमा हिउँ। यदि चाहियो भने अतिरिक्त सोया, चावल, वा बादाम दूधको साथमा गरम गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 178 |
| कुल मोटा | 6 g |
| पागलिएको बोसो | 2 जी |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 171 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 31 g |
| आहार फाइबर | 5 g |
| प्रोटिन | 5 g |