चिनियाँ गर्म र खट्टा सूप एक हल्का भोजन वा सहज हो जुन दिनको कुनै पनि समय आनन्दित हुन सक्छ।
यो नुस्खाले मशरूम, बांसो गोली, पानीको छाती, सोया सस, गरम चटनी, सिरका, लसुन, हरियो प्याज र चिनी तेललाई मिलाउँछ, यसको परिणामस्वरूप एक प्राध्यात्मक पकवान हो जसले वेगान्स र शाकाहारीहरू (वा यस चीजको लागि अरूलाई) आनन्द लिन सक्छ। यो तातो, पोषण र ओह-यति-स्वादिष्ट छ। एक ब्याच अर्को पटक तपाईं ठंडको दिनमा केहि ठुलो गर्मीमा न्यानो पार्नु आवश्यक छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 6 कप सब्जीको शरिर
- 2 कप मशरूम, कटा भयो (चीनी काठ को कान मशरूम या shiitake सबै भन्दा राम्रो छ)
- 1 सानो बांस मार्न सक्छ
- 1 सानो पानीको सिस्टिन सक्छ
- 2 चम्मच सोया सस (प्रयोग
- tamari यसलाई राख्न यदि ग्लुटेन-फ्रि राख्नको लागि)
- 1/2 चम्मच मिर्च
- 1 चम्मच गर्म चटनी
- 2 चम्मच सिरका
- 3 लौह लसुन, मिनिड
- 1/2 कप घोडाहरू (हरियो प्याज), कटाईयो
- 2 चम्मच मिर्च तेल
यसलाई कसरी बनाउने?
- ठूलो बर्तनमा, सब्जीको भित्तामा उकालो ल्याउनुहोस् र मशरूम, बांसो गोली, पानीको छातीमा, सोया सस, गर्म चटनी, सिरका र लसुन थप गर्नुहोस्। कम्तिमा 20 मिनेटका लागि सिम गर्न अनुमति दिनुहोस्।
- बर्तनमा स्केलियनहरू थप गर्नुहोस् र लगभग 5 मिनेटका लागि सिम्मर गर्नुहोस्।
- चिनी तेलमा हलचल।
- अतिरिक्त सोया सस, गर्म चटनी वा सिरका को स्वाद थप्नुहोस्।
टिप्पणीहरू
- कुनै मशरूम यस नुस्खा मा गर्नेछ, तर उल्लेख गरिएको रूपमा, चीनी काठ कान मशरूम वा shiitake काम राम्रो। जबकि शियाटेक मशरूम लगभग कुनै पनि किराना पसल मा सजिलै संग उपलब्ध ताजा हो, चीनी काठ कान मशरूम खरीद गर्न को लागि थोडा अधिक प्रयास गर्न सक्छन्। एरिलिकुलिया कालो फंगुश मशरूम पनि भनिन्छ, यी मशरूम अमेजन जस्ता धेरै अनलाइन रिटेलरहरु बाट सूखे खरिद गर्न सकिन्छ। यदि तपाईं सुकेको खरिदको मार्ग जाँदै हुनुहुन्छ भने मशरूमको समय चाँडो चढाउन निश्चित हुनुहोस्।
- गरम र खट्टा सूप केहि हद तक प्रकाश छ, त्यसैले प्रोटीन को बढावा को लागि केहि तली टोफू या सेवन मा जोडने को लागि स्वतंत्र महसूस गर्नुहोस।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 124 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 1,172 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 15 जी |
| आहार फाइबर | 2 जी |
| प्रोटिन | 7 g |