ग्रीकमा: ταχινόμελο, स्पष्ट tah-hee-NO-meh-loh
तानी र मधु उपलब्ध हुँदा कुखुरा मक्खनलाई कसलाई चाहिन्छ? यो संयोजन प्रायः अलग खाएको थियो - टाहिनीमा एक टुक्राको टुक्रा डुप्लिकेट, त्यसपछि एउटा फोहोरको मोती महसुस पछि। आज, यो व्यावसायिक रूपमा उत्पादन गरिरहेको छ, तर यो सरल र घर बनाउन सजिलो छ। मूंगफली मक्खन (र कुनै नट) भन्दा कम क्यालोरीहरूसँग यो स्वस्थ र स्वादिष्ट छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/4 कप शहद
- 1/4 कप टाहिनी (हल्का)
यसलाई कसरी बनाउने?
टिहनीको लागि हानीको अनुपात व्यक्तिगत प्राथमिकताको कुरा हो, र धेरै टिहनी र प्रेमी प्रयोगमा स्वादमा निर्भर हुन सक्छ। यो एक एक अनुपातसँग सुरु गर्नुहोस्, र स्वादको लागि थप हनी वा थप टाटा थप गर्नुहोस्।
यो नुस्खाको सबैभन्दा ठूलो भाग (र यो धेरै सजिलो छ) मोटो शहको साथ काम गरिरहेको छ।
- मापन कपको साथ सुरू गर्नुहोस् र हनीको 1/4 कपमा राख्नुहोस्।
- टिनीमा चम्मच 1/2 कप चिन्ह माथि र त्यसपछि राम्रोसँग जोडिएको हलचल। ताहिनीलाई आफ्नो जारमा राख्नुहोस्। तेल भण्डारण हुँदा शीर्ष माथि बढ्नेछ र यसलाई प्रयोग गर्नु अघि मिश्रित हुनुपर्छ।
- सम्पूर्ण अनाज रोटी वा टोस्टका स्लाइसहरूमा सेवा गर्नुहोस्। (अर्को ठूलो स्वादको लागि केला को स्लाइस जोड्ने प्रयास गर्नुहोस्।)
Tahinomelo धेरै दिन को लागि अपरिष्कृत भण्डारण गर्न सकिन्छ, राम्रो कवर। प्रयोग गर्नु अघि हल गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 76 |
| कुल मोटा | 4 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 9 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 10 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 1 g |