ओकेयू (जापानी चावल पट्टि) चावल र पानीको सान्त्वनापूर्ण व्यंजन हो। यो पाचन गर्न सजिलो छ, त्यसैले जापानमा मानिसहरू सामान्यतया यसलाई खानेकुरामा खान्छन्, एक बिरामीबाट पुनः प्राप्त हुन्छ वा एक भूखको अधिक छैन। यो पनि एक लोकप्रिय बच्चा खाना हो र बुजुर्गमा सेवा गरिन्छ। तपाईं यसलाई होटल नाश्ता बुफे टेबलमा पनि फेला पार्न सक्नुहुन्छ।
अन्य देशको चावल दलियाको तुलनामा, ओईयू 1 देखि 5 सम्मको पानी-चावल अनुपातको कारण धेरै मोटो हुन्छ। (Cantonese-style congee 1-to-12 हो।) यो सादा okayu बनाउन को लागि एक आधारभूत नुस्खा हो, तर मुलायम जस्ता चिकन, सामन, अण्डा र सब्जस्ता विभिन्न सामग्री जस्तै वांछित थप्न सकिन्छ। साथै, कहिलेकाहीँ okayu स्वाद जोड्न को लागी पानी को सट्टा पकाइएको छ। तर यो सान्त्वना र स्वादिष्ट केहि चयन गर्न को लागी केहि टुप्पिंग संग बनाइन्छ, जस्तै हरी प्याज, तिल को बीउ र उमाशीशी (मसालेदार खूबानी या प्लाज्म)।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/2 कप
- जापानी चावल (छोटो अनाज चावल)
- 3 कप पानी (तपाईं मज्जा को मसाले जस्तै मोटो मा आधारित पानी समायोजन)
- 1/2 tsp। नमक
- वैकल्पिक: हरित प्याज (कटाई)
- वैकल्पिक: तिलको बीउ
- वैकल्पिक: उमासुशी (
- ume pickles )
यसलाई कसरी बनाउने?
- जापानी चावल र नाली धुनुहोस्। 3 कप पानी र चावल एक भारी तल्लो बर्तन वा पार्थिववेयर बर्तनमा राख्नुहोस्। यसलाई लगभग 30 मिनेटको लागि बस्न दिनुहोस्।
- बर्तन छोपेर यसलाई मध्यम-उच्च गर्मीमा राख्नुहोस् र फोडा ल्याउनुहोस्। गर्मीलाई कम गर्न तान्नुहोस् र चावल पकाउनुहोस् लगभग 30 मिनेटसम्म। गर्मी रोक्नुहोस्, आवरणमा छोड्नुहोस् र यसलाई 10 मिनेटको लागि भाप दिनुहोस्।
- टुप्पाहरूलाई अलग कटोरामा राख्नुहोस्। नमकसँग सिजन ओकेउ। व्यक्तिगत चावल मा चम्मच कटोरा र पक्ष मा toppings संग सेवा।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 174 |
| कुल मोटा | 0 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 5 9 00 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 38 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 3 जी |