यो सरल चाय मसाले मिश्रण मिश्रणहरू दुई भिन्नताहरूमा आउँछ। पहिलो अतिरिक्त सजिलो छ र मसाले कुनै पनि किराना पसलमा फेला पार्न सकिन्छ। दोस्रो बिस्तारै जटिल छ र एक विशेष खाना पसल भण्डार वा एक स्वास्थ्य खाद्य भण्डारको लागि आवश्यक हुन सक्छ जुन सम्पूर्ण मसालेको राम्रो किस्मको काम गर्दछ। कुनै पनि तरिका, तपाईं एक ब्याच मिलाउन र आफ्नो मनपर्ने व्यञ्जनहरूमा केही छिर्न सक्नुहुन्छ। हामी यसलाई अमारारन्थ ग्रित्स वा क्विनो पोरेज जस्तै गर्म अनाजमा माया गर्छौं।
यो कफी, चिया, कोकोआ, बादाम दूध वा लुसी जस्तै पेयहरुमा राम्रो छ। यसले कच्चा शहको साथ केक ब्याटर वा बिस्कुट आटा चकलेट गर्न वा तपाईंको बिहानको टोस्टमा धूल गर्न एक नयाँ नयाँ आयाम दिन्छ। ख्याल गर; तपाईं आफ्नो स्वाद अनुसार यी सामाग्रीहरू भिन्न गर्न सक्नुहुन्छ। म यी संयोजनहरूसँग खेल्न मन पराउँछु र कम से कम दुई पटक बनाउँछु।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- पूर्व-ग्राउण्ड चाई स्पाइस मिक्स:
- 2 चम्मच जमीन
- दालचीनी
- 2 चम्मच जमीन अदरक
- 2 चम्मच ग्राउंड कार्डमom
- 1 चम्मच जमीन लौंग
- 1 चम्मच ग्राउन्ड धनी
- 1 चम्मच क्यान्सम पोड
- 1 चम्मच पुरा धनिया बीज
- ½ वेलाला बीन धेरै सानो टुक्राहरूमा काटियो
- 3 तारा anise
- 1 दालचीनी स्टिक धेरै सानो टुक्राहरु मा घुमाईयो (वा 2 चम्मच ग्राउंड दालचीनी)
- 1 चम्मच ग्राउन्ड अदरक
- आधा चम्मच जमीन
- nutmeg
- 4 पुरा लौने
- 7 allspice बेरीज
- 1 चम्मच सेतो मिर्चरकस
यसलाई कसरी बनाउने?
पूर्व-मैदान स्पाइस मिक्सको लागि:
- मसाले सँगै मिलाउनुहोस् र एक वाटाइट कन्टेनरमा भण्डार गर्नुहोस्।
- लगभग 2 चम्मच मिश्रित मसाले बनाउँछ।
ह्यान्ड ग्राउण्ड स्पा स्पाइस ब्लेंडको लागि:
- सबै अवयवहरूलाई मोर्टार र मोती वा मसाले चिनारीमा राख्नुहोस् (यसको लागि ब्रुनको मिनी कफी कूलर राम्रो छ) र पाउडरमा पीस गर्नुहोस्।
- एक वाटाइट कन्टेनरमा भण्डार गर्नुहोस्।
प्रतिलिपि अधिकार 2012 जेन होय द्वारा
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 42 |
| कुल मोटा | 1 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 5 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 9 जी |
| आहार फाइबर | 3 जी |
| प्रोटिन | 2 जी |