यो सजिलो नुस्खाको प्रयोग गरेर आफ्नै आफ्नै फजिता सिजनिङ मिक्स बनाउनुहोस्। यो एकदम हल्का मिश्रण हो, त्यसैले यदि तपाईले तपाइँको Tex Mex खाना गर्म र मसालेदार मनपर्थ्यो भने, अधिक चिनी पाउडर, केनी मिर्च, र कुचल लाल मरिच ब्रेक थप गर्नुहोस्। तपाईंले प्याज र लसुन पाउडरको मात्रा पनि प्रयोग गर्न सक्नुहुनेछ। तपाईं यो नुस्खा डबल या ट्रिप गर्न सक्नुहुन्छ यदि तपाईं यसलाई धेरै प्रयोग गर्नुहुन्छ।
यो मिश्रण प्रयोग गर्दा र तपाईं यसलाई कच्चा मासु, कुखुरा वा समुद्री खानामा रमाइलो गर्दै हुनुहुन्छ, सधै भण्डारण जारबाट केहि हटाउनुहोस् र यसलाई सानो सानो कटोरामा राख्नुहोस्। यस तरिका, जब तपाईं थोडा कटोरा को बाहिर केहि मसाला मिश्रण ले र यसलाई कच्चे मांस मा रगडें, तपाईं पुरा बैच को दूषित नहीं गर्नेछन्।
यदि तपाईं सजिलै संग स्टिक, चिकन, सुँगुर, वा समुद्री खानामा मिश्रणलाई घुमाउन जाँदै हुनुहुन्छ भने, कस्टस्टर्च छोड्नुहोस्। र मेरो अन्य घरपरिवार मिक्सिंग मिक्स व्यञ्जनहरू र घरपरिवार मिक्सहरू जाँच गर्न निश्चित हुनुहोस्!
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 3 चम्मच कर्नस्टर्क
- 2 चम्मच मिर्च पाउडर
- 1 चम्मचको नमक
- 1 tablespoon paprika
- 1 चम्मच शुगर
- 2-1 / 2 चम्मच कुखुरा को चिकन क्यूब्यू क्यू
- 1-1 / 2 चम्मच प्याज पाउडर
- 1/2 चम्मच लसुन पाउडर
- 1/2 चम्मच केनी मिर्च
- 1/4 चम्मच कुखुराको रातो काली मिर्च
- 1/2 चम्मच ग्राउण्ड जीरा
यसलाई कसरी बनाउने?
कस्टस्टार्क, मिर्च पाउडर, चकलेट, कुचाइएको बोइलोन, प्याज पाउडर, लसुन पाउडर, केनी मिर्च, कुखुरा खान्छन्, र कुखुराको लाल मिर्च र सानो कपालमा मिल्दो गहिरो मिश्रण गर्नुहोस् र जब सम्म संयोजन एक रङ जस्तो देखिन्छ।
मिश्रणलाई सानो गिलास वा प्लास्टिक कन्टेनरमा राख्नुहोस्, कडा रूपमा सील गर्नुहोस् र ठुलो, सुक्खा ठाउँमा भण्डार गर्नुहोस्। व्यावसायिक वा खरिद गरिएको फजिता सीजनिङ मिक्सको 3 प्याकेटको बराबर बनाउँछ।
Fajita चिकन र मक
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 7 |
| कुल मोटा | 0 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 245 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 1 g |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 0 g |