तपाईंलाई स्वादिष्ट रोटी बनाउनको लागि तपाईंलाई एक पेशेवर बेकर हुनुपर्दैन। प्यारी सेतो रोटीको यो सानो, राउन्ड खुट्टाको स्वाद राम्रो छ र बनाउन सजिलो छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 3/4 कप दूध, कोठाको तापमान
- 1 चम्मच।
- सक्रिय सूखा खमीर
- 1 tbsp। मक्खन वा मार्जिन
- 2 चम्मच। प्रिय
- 1/2 tsp। नमक
- 2 कप
- रोटी आटा , बारेमा
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक मध्यम कटोरामा दूध र खमीर मिश्रण गर्नुहोस्। मक्खन, मह, र नुन जोड्नुहोस्। हलचल। 1 कप आटा जोड्नुहोस् र राम्ररी मिश्रण गर्नुहोस्। आटा बाक्लो वरिपरि चम्मच पछ्याउने आटा बनाएर बाहिरी बायाँ, अँध्यारो आटामा थप्छ। आटालाई हल्का चिसो सतहमा घुमाउनुहोस् र 4 मिनेटको लागि घुमाउनुहोस्, जब आटा नरम र टचमा सजिलै टाढासम्म आवश्यक हुन्छ। खाडीमा एक मध्यम चिकिएको कटोरा राख्नुहोस्। एक कटोरा मा ओटा घुमाउनुहोस् ताकि माथि हल्का चिकन हुन्छ। सफा कपडाको साथ ढाक्नुहोस् र 1 घण्टाको लागी वा आकारमा दोगुना सम्म तातो, मस्यौदा-रहित ठाउँमा वृद्धि गर्न दिनुहोस्।
- ढोका आटा। आटालाई हल्का फ्याक्ड बोर्डमा घुमाउनुहोस् र 4 मिनेटको लागि घुमाउँनुहोस् वा बुलबुले रोटीबाट बाहिर निस्कनुहोस्। आटा सानो गोलो खुट्टामा आकृति। एक छेउमा पाना पाना वा सानो पिज्जा प्यानमा राख्नुहोस्। कवर गर्नुहोस् र 45 मिनेटको लागि द्रुत, मस्यौदा-रहित ठाउँमा वृद्धि गर्न वा आकारमा दोगुना नदिनुहोस्।
- 350 एफ मा 35 देखि 40 मिनेट सम्म रोटी बनाउनुहोस् वा रोटी सुनहरा भूरा हो। पानाबाट लोफ हटाउनुहोस् र रैकमा चल्न दिनुहोस्।
रोटी बेकिंग युक्तिहरु
- जब हनी रोटी आटामा थपियो, यसले पकाएको रोटीको नमी को रक्षा गर्न मद्दत गर्दछ।
- तपाईं यस नुस्खा मा कुनै पनि प्रकार को दूत को उपयोग गर्न सक्छन्: पुरा दूध, स्किम, कम वसा, आदि। दूध पनि पानी र nonfat सूखी दूध संग प्रतिस्थापित गर्न सकिन्छ।
- दूध सोया दूधको साथमा बदल्न सकिन्छ।
- एक तिर्वर कंटेनर र रेफ्रिजरेटरमा भण्डारण गरिएको खमीर राख्नुहोस्। गर्मी, नमी, र हावा खमीरले मार्छ र रोटी आटा रोक्नबाट रोक्छ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 67 |
| कुल मोटा | 3 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 1 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 5 मिलीग्राम |
| सोडियम | 266 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 8 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 2 जी |