भारतीय उपजी (वा सब्जी) मसाले र मसला संग पकाइएको सब्जिहरु हुन्छन्, र तपाईंको भोजनमा धेरै सब्जीहरू प्राप्त गर्न उत्तम तरिका हो। यो फाइबरमा उच्च छ, क्यालोरीमा कम, र स्वादको भरिएको छ। भोजनालय संस्करण एक भारी, क्रीमयुक्त डिश हो, यो एक अविश्वसनीय रूप देखि स्वस्थ छ, हरी मटर, कालीफ्लावर र टमाटर संग धेरै भारतीय मसाले संग बनाइन्छ। यो भेग र ग्लुटन-मुक्त छ।
खैरो खाने को लागि ब्राउन चावल या एक पुरा गेहूं तुस्किल्ला, लोफेट ग्रीक दही या पका हुआ दाल संग सेवा गर्नुहोस।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/4 कप दाईरी तेल (क्यानोला वा सब्जीको तेल कम प्रामाणिक स्वादको लागि प्रतिस्थापन गरिएको हुन सक्छ)
- 1 tbsp। दाँतको बीउ
- 1 tbsp। पुरा जीरा बीउ
- 2 प्याज, कटाई
- 1 tbsp। ताजा अदरक, मिनीज
- 1 tbsp। ताजा jalapeno, minced
- 1 tbsp। हल्का
- 2 चम्मच। धनियाँ
- 1 चम्मच। garam masala
- 1 tbsp। मेनु (वैकल्पिक)
- 1 ठूलो बगाल, कटाई
- 1 कप हरियो मटर
- 3 ठूलो टमाटर, कटाई
- 2 घंटी मिर्च, कटाई
- 2 कप पालक
- ड्यास नमक, स्वाद गर्न
यसलाई कसरी बनाउने?
- ठूलो स्किलेटमा क्यानोला वा सरसफाइको तेललाई न्यानो गर्नुहोस्। केही मिनेटको लागि फ्राइको सरस र जीउको बीउ, जब सम्म तिनीहरूले पखेटा गर्न थाले।
- प्याज, अदरक, र जलापाने काली मिर्च थप गर्नुहोस्, र थप 3-4 मिनेट थप गर्नुहोस्। टर्मिक, धनिया, ग्याँस मसला र अर्को मिनेटको लागि ताप थप्नुहोस्, त्यसपछि काली मिर्च, हरियो मटर, मिर्च, मशरूम र बेल काली मिल्दो।
- 10-12 मिनेटको लागि मध्यम-कम र गर्मीमा गर्मी घटाउनुहोस् जब सम्म सब्जी पकाएको हुन्छ। पातलो र गर्मी जोड्नुहोस् जब सम्म wilted। नमक संग मौसम, हल्का मौसम।
- भारतीय भारतीय चावल चावलको रूपमा यो भारतीय बासमती चावल जस्ता जोडीहरू।
यदि तपाईं यो उपजी नुस्खा मनपराउनुहुन्छ भने, शाकाहारी र शाकाहारी भारतीय खाना व्यंजनहरूको लागि तल स्क्रोल गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 166 |
| कुल मोटा | 10 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 6 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 99 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 18 जी |
| आहार फाइबर | 6 g |
| प्रोटिन | 5 g |