अमेरिकी विभाजन मटर सूप जस्तै, पोलिस विभाजन मटर सूप ( जुपा ग्र्रोक्रोका) लाई एक लेफ्टिनर हम हड्डीको प्रयोग गर्दछ। यस संस्करणमा थोडा फरक छ, यो छोटो छोटो र आलु, बेकन, र गाजर थपिएको छ।
ह्याम पोलिश तालिकाहरूमा सर्वसाधारणको रूपमा विशेष गरी प्रमुख छुटका लागि, यो सूप धेरै सामान्य हो। यदि तपाईं सप तुरुन्तै गर्न सक्नुहुन्न भने, हड्डी फ्रिज गर्नुहोस् जब आत्माले तपाईंलाई उत्प्रेरित गर्छ। पोलिश राई रोटी र मक्खन संग सेवा गर्नुहोस्।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 3 स्लाइस बेकन, आधा मा कट
- 1 पतला कडा लसुन क्लोभ
- 1 ठूलो प्याज, कटाई
- 3 अजवाइन स्टक, ट्रिममिड र 1/2 इन्च टुक्रामा काट्नुहोस्
- 3 ठूलो गाजर, खुर्सानी र 1/2 इन्च टुक्राहरूमा काट
- 8 कप पानी
- 1 (1 पाउण्ड) काली हरियो वा पहेंलो स्प्लिट मटर, रिंस गरियो
- 1 meaty ham हड्डी
- 1 बे पत्ती
- 1 कप कटा हुआ ham
- 2 ठूलो आलु, खुट्टा र 1 इन्च टुक्रामा काट्नुहोस्
- नमक र काली मिर्चको स्वाद
यसलाई कसरी बनाउने?
- ठूलो स्टक बर्तनमा पूर्णतया पकाएको त्रास बेक गर्नुहोस् । हटाउनुहोस्, ठोक्नुहोस् र ठिक पार्नुहोस्। लसुन सम्म प्याज र सूट मा लसुन, प्याज, प्याजरी र गाजर बान्सेको लसुन जोड्नुहोस्।
- पानी, मटर, ह्याम हड्डी, र बे पत्ती थप्नुहोस्। एक फोडा ल्याएर, माथि बढ्छ जुन कुनै फोम स्किम गर्दैछ। कटा होम, आलु, टुक्रा टुक्राको बेकन, र नमक र काली मिर्चको स्वाद जोड्नुहोस्, र फोडामा फर्कनुहोस्। एक घुम्न, आवरण र कम से कम 1 घण्टाको लागि पकाउनुहोस् र मटरहरू पूर्णतया भाँडामा टाढा रहन्छन्, प्रायः हल्लाउनदेखि जोगिन जरुरी छ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 158 |
| कुल मोटा | 2 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 1 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 9 मिलीग्राम |
| सोडियम | 246 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 27 जी |
| आहार फाइबर | 7 g |
| प्रोटिन | 9 जी |