भ्यागुरी कद्दी मफिन्सका लागि यो स्वस्थ नुस्खा क्यानाडामा चिनियाँ रिज रिट्रिट सेन्टरबाट आउँछ। यो नुस्खा सम्पूर्ण गेहूंको आटा र अन्य मफिन व्यंजनहरूको तुलनामा कम चिनीको बनाइएको छ र धन्यबाद, हेलोवीन वा कुनै पनि समयमा कद्दीको लागि कुनै पनि समयको लागि गहुँको गेहूं रक्सी मिल्फिन हुन्छ।
यो शाकाहारी कद्दू नुस्खालाई माया गर्ने अर्को ठूलो कारण? यो कुनै पनि हड्डी प्रतिस्थापनको आवश्यकता छैन, त्यसैले यो सबै बाहिर बाहिर हुँदा एक विशाल भेग विकल्प हो, र, केवल 1/2 कप चीनीको साथ, यो कद्दी मिफिन्सको तुलनामा परिष्कृत चीनीमा अपेक्षाकृत कम छ।
यदि तपाईं स्वस्थ घर बनाएको भेगान मफिन्सहरू मनपराउनुहुन्छ भने, यहाँ अधिक भोज मफिन व्यञ्जनहरू तपाईं हेर्न चाहानुहुन्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 कप पुरा गे गेडा आटा
- 1/2 कप शर्करा
- 2 चम्मच बेकिंग पाउडर
- 1/2 चम्मच बेकिंग सोडा
- 1 चम्मच दालचीनी
- 1 चम्मच अखरोट
- 1/2 चम्मच नुन
- 1 कप सोया दूध (वा
- अर्को सेगन दूध को विकल्प )
- 1 चम्मच वनस्पति तेल
- 1/4 कप मेपल सिरप
- 3/4 कप कद्दू शुद्ध
- वैकल्पिक: 1/2 कप कटा भयो बादाम, सूरजमुखीको बीउ, वा अन्य पागल या बीउ
- वैकल्पिक: 1/2 कप किशमिश वा सूखा क्रेनबेरी वा दुवै
यसलाई कसरी बनाउने?
- पूर्व-गर्मी ओवन 350 एफ सम्म र रेखा वा हल्कासाथ एक मफिन टिन
- ठूलो मिश्रणको कटोरामा सम्पूर्ण गेहूंको आटा, चीनीको पकाउने पाउडर, बेकिंग सोडा, दालचीनी, अख्तियार र नमक मिलाउनुहोस्।
- एक सानो सानो कटोरा मा, सोया दूध, सब्जी तेल, मेपल सिरप, र कद्दू शुद्धe मिलाउनुहोस्।
- सुत्ने अवयवहरूमा गीला अवयवहरू टाँस्नुहोस् र सुचारु ब्याट्री बनाउन गठबन्धन गर्नुहोस्।
- पागल माटो / बीउ र सुकेको फलमा मिलाउनुहोस्।
- मफिन टिनमा 2/3 भरीमा बल्ल बल्ल बोलो, त्यसपछि 20- 25 मिनेटको लागि पकाउनुहोस्। Muffins सुनहरा भूरी हुनुपर्छ, र केन्द्रमा सम्मिलित टूथपिक सफा गर्नु पर्छ। यदि होइन भने, ती थोरै थोरै मिनेटहरूमा राख्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 180 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 3 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 143 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 32 g |
| आहार फाइबर | 3 जी |
| प्रोटिन | 4 जी |