म आटा सेटिङमा रोटी मेसिनमा यो सजिलो बियर पिज्जा आटा बनाउँछु। मैले नुस्खा भन्दा तल मिक्सरको लागि केहि निर्देशनहरू समावेश गरेको छु।
शीर्ष पिज्जा तपाईंको मनपर्ने पसल-खरीदा वा घरपरिवार पिज्जा सस , toppings र पनीर संग।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 कप बियर, कोठाको तापमान
- 3 चम्मच जैतून का तेल
- 3 कप सबै उद्देश्यको आटा
- 1 चम्मच शुगर
- 1 चम्मच नमक
- 1 1/2 चम्मच सक्रिय सुकेको खमीर
यसलाई कसरी बनाउने?
- तपाईंको रोटी मिसिन निर्माता द्वारा सिफारिस गरिएको आदेशमा सबै अवयवहरू रोटी मिसिन प्यानमा राख्नुहोस्। आटा चक्रमा सेट गर्नुहोस्। जब चक्र अन्त्य हुन्छ, तपाईंको हल्का ग्लिएड पिज्जा प्यान (फिट) फिट गर्न हटाउनुहोस् र रोल आउट गर्नुहोस्। तौलियासँग आवरण गर्नुहोस् र लगभग 20 मिनेट लामो समयसम्म एक न्यानो ठाउँमा बढि दिनुहोस्। तपाईंको चटनी, टिप्स र पनीर को साथ माथि।
- क्रस्ट र toppings को मोटाई को आधार मा, लगभग 15 देखि 20 मिनेट को लागि एक preheated 425 डिग्री ओवन मा सेंकना।
14 देखि 16 इन्च पिज्जाको लागि पर्याप्त आटा बनाउँछ, दुई 10 इन्च पिज्जा, वा दुई पतलो काँटि 12 इन्च पिज्जा।
सुझावहरू र परिवर्तनहरू
- आटा बनाउन तपाईँको मिक्स मिक्सर र आटा हुक वा हातले, लगभग 10 मिनेटमा मिक्स र घुमाउनुहोस्, त्यसपछि यसलाई एक घण्टामा लगभग 30 मिनेट बढ्न वा दोहोर्याउनुहोस्। यसलाई हटाउनुहोस् र यसलाई तपाईंको पिज्जा प्यानमा फिट गर्न र यसलाई नुस्खाको साथ लिनुहोस्।
- बीयर र तुलसी पिज्जा आटा - आटा सँगै 1 1/2 चम्मचको सुकेको पारी तुरुन्त थप्नुहोस्।
- पिज्जा जेब वा क्यालजोन बनाउन को लागी आटा प्रयोग गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 79 |
| कुल मोटा | 4 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 3 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 119 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 8 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 1 g |