जब बर्गर, माछा, चिकन, साउसेज वा केहि पनि ग्रिल गर्न सेट अप गर्नुहोस्, लक्ष्य भनेको ठूलो ग्रील्ड स्वादको खानामा पाइन्छ। यो रेशम सही टपिंग हो किनभने यो ग्रिलमा सुरु हुन्छ। टमाटरिलस, प्याज, र जलापेनोसलाई पछाडि पक्कै पक्कै पक्कै पनि स्वाद बनाउने स्वादले स्वादको रूपमा केहि पनि काम गर्नेछ। यो कुनै पनि ग्रील्ड मासु वा सब्जी को लागी एकदम राम्रो छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 ठूलो रातो प्याज (1/2 इन्च मोटो राउन्डमा काट्नुहोस्)
- 1 पाउंड / 450 ग्राम टमाटरिल
- 2 jalapenos (बिरुवा र deveined)
- 1/2 कप / 120 एमएल जैतून का तेल
- 1/4 कप / 60 एमएल लाल शराब सिरका
- 3 लौंग लसुन (मिनिसिङ)
- 1/4 देखि 1/2 चम्मच / 1.25 देखि 2.5 एमएल नमक (स्वाद अनुसार)
- 1/4 चम्मच / 1.25 एमएल काली मिर्च
- 1/4 चम्मच / 1.25 एमएल प्यापिका
- 1/4 चम्मच / 1.25 एमएल शर्करा
- 1/3 कप / 80 मिलीलीटर सिलिलाउरो (लगभग कटा र ढीला प्याकेज)
यसलाई कसरी बनाउने?
ठूलो कटोरामा तेल, सिरका, लसुन, नमक, काली मिर्च, शर्करा र पेपरिकाको मिश्रण। प्याज स्लाइसहरू, टमाटरिलसहरू, र जलापेनसहरू मिश्रण गर्न। कोट मा टस प्लास्टिक लपेटोको साथ ढाक्नुहोस्, फ्रिजमा राख्नुहोस् र 30-45 मिनेटको लागि खाली गर्न अनुमति दिनुहोस्।
उच्च गर्मी को लागि Preheat ग्रिल। प्याज, टमाटरिलस, र काली मिर्च र ग्रिलमा राख्नुहोस्, आधा आरक्षित आरक्षित गर्नुहोस्। 8-10 मिनेटको लागि कुक गर्नुहोस्, एक पटक वा दुई पटक घुमाउनुहोस्।
सुनिश्चित गर्नुहोस् कि सब्जियों को थोडा चक्र हो तर अझै पनि क्रंची छ। एकपटक यो प्राप्त भएपछि, ग्रिलबाट हटाउनुहोस् र काट्ने बोर्डमा राख्नुहोस्। आरक्षित सब्जियों संग सब्जियां र कटोरा मा राख्नुहोस। आवश्यक भएमा कटा सिलिलारो र अतिरिक्त नमक जोड्नुहोस्। बर्गर , ग्रील्ड सॉसेज, चिकन छाती, पोर्क लियोन, वा माछाको लागि मलहमको रूपमा प्रयोग गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 149 |
| कुल मोटा | 11 जी |
| पागलिएको बोसो | 2 जी |
| असंतृप्त फैट | 7 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 25 मिलीग्राम |
| सोडियम | 75 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 5 g |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 9 जी |