ग्रीस मा सबै भन्दा ज्ञात चिकन सूप Avgolemono (ahv-goh-LEH-moh-no) वा अ Egg-lemon सूप हो। Avgolemono संग, पारंपरिक भाइरस अण्डाहरु संग मोटा भयो र नींबू संग स्वाद राखयो एक घन, क्रीम सूप को ठंडा मौसम संग राम्रो तरिकाले बनाउन को लागि। यो ग्रीक चिकन सूप नुस्खा सरल छ, यो धेरै भारी छैन, तर यो अझै पनि एक धनी स्वादपूर्ण सूप संग एक धनी स्वादपूर्ण सूप बनाउँछ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 सम्पूर्ण चिकन, 3 1/2 देखि 4 पाउन्ड।
- 2-3 पनीरको पातहरू पत्तिको साथमा, आधामा कटियो
- 1 प्याज, खुल्यो
- नमक र काली मिर्चको स्वाद
- 2 चम्मच।
- जैतून का तेल
- 2 प्याज, घटेको
- 2 गाजर, diced
- 2 अजवाइन स्टक, diced
- 1 ठूलो आलु, diced
- 1 बे पत्ती
- 1 15 औँ। तरल संग, टमाटर diced सक्छ
- 1/2 cup orzo पास्ता
- नमस्ते र ताजा जमीन काली मिर्च स्वाद गर्न
यसलाई कसरी बनाउने?
- चिकन सफा गर्नुहोस् र छाला र अत्यधिक चिसो हटाउनुहोस्।
- एक ठूलो सूप बर्तनमा 8 कप पानी जोड्नुहोस् र चिकन, अजमेर, प्याज, नमक र काली मिर्च थप गर्नुहोस्।
- एक फोडामा तरल ल्याउनुहोस् र आंशिक रूपमा लगभग 45 मिनेटको लागि ढाकिएको छ।
- चिकन हटाउनुहोस् र ठुलो ठोक्नुहोस्।
- प्याज र कालरी छोड्नुहोस्।
- राम्रो भग्नावशेष र रिजर्भको माध्यमबाट भाइरस सजिलै रोक्न। यदि तपाईं डे-फ्याट स्टक छनौट गर्नुहुन्छ भने, तपाईं रातभरै फ्रिज गर्न सक्नुहुन्छ र मात्र प्रयोग गर्नु अघि शीर्ष बन्दो स्किम गर्न सक्नुहुन्छ।
- सूप बर्तनमा जैतून का तेल हटाउनुहोस् र प्याज, गाजर, अजमेर र आलु थप गर्नुहोस्।
- 5-10 मिनेट वा निलम्बन सम्म सब्जहरु सूट गर्नुहोस्।
- भाइरसलाई बर्तनमा फर्कनुहोस्, बे पत्ते र टमाटरहरू र 1/2 वटा कप ओजस्ता पास्ताहरू थप्नुहोस्।
- सब्जीहरू पकाएर लामो समयसम्म 45 मिनेटको लागि समातेर सिम्मर गर्नुहोस्।
- कहिलेकाहीँ बर्तन हल गर्नुहोस् ताकि पास्ता तल टाँस्न सक्दैन।
- सूप सिम्मरहरू, कुखुराबाट चिकन मासु हटाउनुहोस्।
- चिकन पासा गर्नुहोस् र पनी फर्केर फर्कनुहोस्। बत्तीमा तरल पूरै तपाईंले थोडा पानी वा डिब्बाबंद चिकन भाइरस थप्न आवश्यक पर्दछ।
- नमक र ताजा जमीन काली मिर्चमा स्वाद थप गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 672 |
| कुल मोटा | 34 g |
| पागलिएको बोसो | 9 जी |
| असंतृप्त फैट | 15 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 190 मिलीग्राम |
| सोडियम | 313 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 25 g |
| आहार फाइबर | 4 जी |
| प्रोटिन | 63 g |