फ्लान - क्रीम कारमेलको रूपमा पनि भनिन्छ - कारमेल कोटिंग संग एक स्पेनिश कन्सर्ट हो। Quesillo यो मीठे स्पेनिश मिठाई को भेनेजुएला संस्करण हो। स्पेनिश फ्लानको रूपमा , कारमेल पहिले मोल्डमा राखिएको छ र त्यसपछि कस्टर्ड मिश्रण थपिएको छ। एकपटक क्वेसिलो पकाइएको छ, यो बाहिर जान्छ कि कारमेल शीर्ष माथि छ।
क्वेसिलोको पछाडि बेवास्ता गर्दा सतर्क र मानसिक हुनुहोस्, जस्तै फ्लान अति नखोज्नु हुँदैन वा यसको क्रीमयुक्त बनावट हराउँछ। धेरै व्यक्तिले कोठाको तापमान वा चिसोमा फानलाई सेवा गर्छन्, तर यो अझ स्वादिष्ट हुन्छ जब यो अझै ठोक्किएको छ।
यो नुस्खाले 8-कप अंगूठी ढाँचाको लागि राम्रो तरिकाले काम गर्दछ, तर तपाईं ठूलो ढाँचाका लागि नुस्खा सजिलै डुब्न सक्नुहुन्छ। तपाईं क्वेसिलो पनि व्यक्तिगत ढाँचामा बनाउन सक्नुहुन्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 3/4 कप शर्करा
- 6 ठूलो अन्डा
- 1 मीठा हुन सक्छ
- गाँसिएको दूध
- 1 कप पुरा दूध
- 1 चम्मच वेनिला निकाल्नुहोस
- नुन को चुरोट
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक भारी कुखुरा वा सस्यान मा, मध्यम गर्मी मा एक चम्मच पानी को चीनी संग पिघल, कहिले काँही अँध्यारो, जब सम्म चीनी पुरा तरिकाले पिघल छ र सुनहरा भूरे रंग बदलन शुरू हुन्छ।
- ध्यानपूर्वक गर्म कारमेल मोल्डमा राख्नुहोस्, कोट तलल्लो र ढाँचाको पक्षमा घुमाउँदै (तपाइँले मोल्डको रूपमा ढाँचाको रूपमा छिटो छिटो हटाउनुपर्नेछ)। ढाँचा अलग गर्नुहोस्।
- Preheat ओवन 325 एफ। केहि पानी सेट फोडा गर्न सेट गर्नुहोस्। राम्रोसँग मिश्रित अण्डाहरू, सङ्कलन दूध, सम्पूर्ण दूध, वेनिला, र नमक सँगसँगै बिस्क्याउनुहोस् वा ब्लेंडरमा एकसाथ मिश्रण गर्नुहोस्।
- ढाँटमा हड्डी मिश्रण राख्नुहोस् । लामो पङ्क्तिसँग प्यानको भित्रको ढाँचा राख्नुहोस् (जस्तै 9 x 13 पानाको केक प्यान वा एक बरसात प्यान)। ओवन रैकमा प्यान राख्नुहोस्, र ध्यानपूर्वक उबलते पानी (एक बान्नी बनाउनको लागी) ढालनाको वरिपरि प्यान भर्नुहोस्।
- जबसम्म फ्लान फ्लान्न केन्द्रमा धेरै थोरै छ, वा फ्लानमा घुम्न नसक्दा सम्म, 20 देखि 30 मिनेट सफा हुन्छ।
- न्यानो वा चिसो सेवा गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 518 |
| कुल मोटा | 14 जी |
| पागलिएको बोसो | 7 g |
| असंतृप्त फैट | 5 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 258 मिलीग्राम |
| सोडियम | 285 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 83 जी |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 16 जी |