मलाई बामिया बनाउन मन पर्छ, तर ताजा ओरारा तयार गर्ने समय साँच्चै भइरहेको छ। साथै, यो पनि बजारमा सजिलै उपलब्ध छैन। जमे भएका ओरारा प्रयोगमा बासमियाले साँच्चिकै समयमा कटौती गर्दछ, तर स्वाद सम्झौता गर्दैन।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 पाउन्ड स्टव बीफ, 1/2 इन्च घन
- फ्रिज गरिएको ओराराको 10 10 औंस प्याकेज (रोईएको छैन)
- 1 15-औंस कुचल टमाटर वा टमाटर चट्याउन सक्छ
- 1 पहेंलो प्याज काटियो
- 2 चम्मच खनिज लसुन
- नमक र काली मिर्चको स्वाद
यसलाई कसरी बनाउने?
- स्टुड बीफ, प्याज, लसुन, नमक र काली मिर्च एक 3 कोटा बर्तनमा राख्नुहोस्। आवरण गर्न पानी थप्नुहोस्। एक फोडा ल्याउन, उकालो र आवरण गर्न गर्मी घटाउनुहोस्। माटो निविदा हुन्छ, लगभग 30 मिनेट सम्म सिमेर गर्नुहोस्।
- जब मासु निविदा हुन्छ, ओरारा थप्नुहोस्। एक पटक ओरारा निविदा हुन सुरु हुन्छ, लगभग 10 मिनेट, कुचल टमाटर / टमाटर चटनीको 1 वटा थप र राम्ररी मिश्रण गर्नुहोस्। यो कुकुरको रूपमा चिसो चर्को हुन्छ।
- कम घण्टामा एक घण्टाको बारेमा उकालो जारी राख्नुहोस्।
- पकाएको सेतो चावल माथि सलाद, र पिटा रोटीसँगै सेवा गर्नुहोस्।
4 सेवा गर्दछ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 308 |
| कुल मोटा | 12 जी |
| पागलिएको बोसो | 5 g |
| असंतृप्त फैट | 5 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 101 मिलीग्राम |
| सोडियम | 164 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 14 जी |
| आहार फाइबर | 4 जी |
| प्रोटिन | 36 g |