यो मोरक्कोले कफी पकाउने एक स्वचालित ड्रिप निर्माता, स्टोभेटोप मोका, अथवा फ्रांसीसी कफी प्रेसमा पछाडिको लागि राम्रो उपयुक्त छ। धुवाँको मसाले भन्दा बढी विदेशी स्वाद जोड्नुहोस्; अधिक दृढताका लागि, वैकल्पिक अदरक र कालो मिर्च थप गर्नुहोस्।
यदि तपाईंसँग कफी / मसाले चक्की छैन भने, जमीन कफी र जमीन मसाले स्थानान्तरण गर्नुहोस्। तिनीहरूलाई मिश्रण गर्न एकसाथ हिँड्नुहोस्।
अर्को कटाई कफी भिन्नताका लागि, यो नुस्खा प्रयास गर्नुहोस्। एक त्वरित संस्करण खोज्दै हुनुहुन्छ, यो मोरक्को तत्काल स्पिस्ड कफी पकाउने प्रयास गर्नुहोस्।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/2 कप कफी बीन्स (वा एस्प्रेसो सेम)
- 1 चम्मच ग्राउंड दालचीनी
- 1 वा 2 सम्पूर्ण
- लौह
- 3 या 4 कार्डमम पोड बाट बीउ
- 1/4 चम्मच
- अख्तियार
- वैकल्पिक: 1/4 चम्मच ग्राउन्ड अदरक
- वैकल्पिक: 1/4 चम्मच
- काली मिर्च
यसलाई कसरी बनाउने?
- सबै सामग्रीहरू एक कफी चिनो र प्रक्रियामा राख्नुहोस्। कटाई कफी तुरुन्तै प्रयोग गरिन्छ। यदि तपाइँलाई यो सबै आवश्यक छैन भने, स्प्रेड गरिएको ग्राउण्ड कफीलाई हल्का-प्रूफ, वाटाइट कंटेनरमा भण्डार गर्नुहोस्।
- स्पिस्टेड ग्राउण्ड कफी प्रयोग गर्नुहोस्, प्रति सेवामा एक देखि दुई वटा चप्पलेटहरू, कता कफी वा एस्प्रेसो ब्रेक गर्न। (नोट: भूरी एस्प्रेसो निर्माताहरूमा ग्यास मसाले फिल्टर बास्केटलाई रोक्न सक्छ, त्यसैले अन्य पछाडिको तरिका मनपर्दो छ।)
- कसाई कफी कालो कायम गर्नुहोस्, वा चाँहिको र गर्म दूधको रूपमा चाहियो।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 67 |
| कुल मोटा | 1 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 8 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 13 g |
| आहार फाइबर | 5 g |
| प्रोटिन | 4 जी |