चिनियाँ र थाइ रेस्टुरेन्टहरूमा फ्राइड चावल एक लोकप्रिय व्यंजन हो। सिमेम र सोया सस प्रयोग गरेर यस आधारभूत नुस्खाको साथ सरल शाकाहारी र भेगको तल्लो चावल बनाउनुहोस्। यदि तपाइँ मनपराउनुभएको चावलमा केही टोफू वा अतिरिक्त सब्जहरू पनि थप्न सक्नुहुन्छ। सुकेको चावलले मासु-मुक्त डिनरहरूको लागि सँधै र सजिलो भोजन विचार हो।
यदि तपाईं पारंपरिक एशियाई फ्राइड चावल बनाउने मनपर्छ भने, तपाईं यो क्लासिक - quinoa तलाका चावलमा अर्को अमेरिकी मोडि प्रयास गर्न सक्नुहुन्छ!
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 चम्मच तिलको तेल
- 3 कप ब्राउन चावल
- 2 चम्मच जैतून का तेल
- 1 प्याज (diced)
- 1/2 हेड गोभी (कटाई)
- 1 गाजर (diced)
- वैकल्पिक: 1/2 कप हरी मटर
- 1 चम्मच सोया सस
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक ठूलो कुखुरामा, एक मिनेट वा दुईको लागि तिल तेलमा चावल टाउकोमा हल्का खानु पर्दछ। पानी जोड्नुहोस् र चावल सकिए सम्म, 20 देखि 25 मिनेट सम्म।
- एक अलग पैन मा, जैतून को तेल मा प्याज, गोभी, गाजर र मटर sautee जब सम्म veggies लगभग नरम हो, लगभग 5 मिनेट।
- पकाएको चावल जोड्नुहोस् र संयुक्त र तापक्रम सम्म तापनि राम्रोसँग हलचल गर्नुहोस्। सोया सस जोड्नुहोस् र राम्रोसँग जोड्नुहोस्, थप थप भने वांछित।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 551 |
| कुल मोटा | 13 g |
| पागलिएको बोसो | 2 जी |
| असंतृप्त फैट | 7 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 162 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 99 जी |
| आहार फाइबर | 14 जी |
| प्रोटिन | 13 g |