तपाईंको बिस्किट्स, स्कोनहरू, वा muffins मा यो स्वादिष्ट ब्लुबेरी जामको मजा लिनुहोस्, वा यसलाई बनाउनुहोस् र यसलाई छोडिदिनुहोस्।
यो पछ्याउन एक आसान नुस्खा हो र व्यापारिक फल पेक्टिन प्रयोग गरी तयार पार्नुहोस्।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 6 कप
- ब्लुबेरी (धोए र उठाईएको)
- 2 चम्मच नींबू रस
- 4 कप शर्करा
- 1 पाउच (3 औंस) तरल फल पिटिन
यसलाई कसरी बनाउने?
- पानी नुहाउने क्यानर र जार तयार पार्नुहोस् । एक रैक संग क्यानरमा पानी जोड्नुहोस्; सफा जारहरू जोड्नुहोस् र फोडा ल्याउनुहोस्। जारलाई तातो राख्नको लागि गर्मी घटाउनुहोस्। पानी भरिएको जार भन्दा कम्तिमा 1 इन्च लामो हुनुपर्दछ।
- एक सानो सससेन मा हीट पानी; lids लाई saupan मा राख्नुहोस् र लगभग फोडा ल्याउन; lids को राख्न को लागि धेरै कम को लागि कम गर्मी।
- उबलते पानीमा जलार्इ जार र न्यानो राख्नुहोस्।
- जमिनको बारे मा 3/4 को ठूलो बर्तन र माश मा डाल्नुहोस्।
- बाँकी बिरुवाहरू, चिनी र नींबूको रसमा हलचल। लगातार सरसफाई, एक रोलिंग फोडा ल्याउन जुन हल्का हुन सक्दैन। तुरुन्तै फल पिटिनको पाउडर जोड्नुहोस्। लगातार सरसफाई, फिर्ता उड्न र 1 मिनेट को लागि उबलते जारी। यदि आवश्यक भएमा थप फोम बन्द गर्नुहोस्, र तयार जारमा गर्म बेरीको मिश्रणलाई लिनुहोस्।
- सफा राखिएको कपडाको साथ, जार को रेशम पकाउनुहोस्। फ्ल्याक लिडहरू जारमा राख्नुहोस्, त्यसपछि पेंचहरू स्क्रू-अन पङ्क्तिसँग दृढतापूर्वक। क्यानरमा भरी जारहरू व्यवस्थित गर्नुहोस् र थप पानी थप गर्नुहोस्, आवश्यक भएमा कम्तिमा 1 इन्च जार भन्दा माथि। पूर्ण फोडा लिनुहोस्। कवर गर्नुहोस् र 10 मिनेटको लागि उबलिरहनुहोस्। पुरा तरिकाले राम्रो गर्न रैकमा संरक्षितहरू हटाउनुहोस्।
- सीलहरूको लागि जाँच गर्नुहोस् (क्यापको बीचमा पपिंग आवाज हुनुपर्छ जब ठुलो र तल रहनेछ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 115 |
| कुल मोटा | 0 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 2 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 30 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 0 g |