विश्वास गर्नुहोस् वा होइन, सोया सस सामान्यतया गहुँको साथ बनाइन्छ। सोया ससका केही सबैभन्दा लोकप्रिय ब्रान्डहरू साथै टेरियकी डुइंग ससहरूमा रेस्टुरेन्टहरूमा सेवा लिन्छन्।
ग्लुटेन-मुक्त टेरियकी ससको लागि हाम्रो नुस्खा बनाउन सजिलो छ। यसलाई तपाईंको मनपर्ने पूर्वी व्यञ्जनमा प्रयोग गर्नुहोस्, डुप्पिट सस र मरिनाडेडहरू ग्रील्ड माछा, पोल्ट्री र माछाको लागि प्रयोग गर्नुहोस्। हामी यस स्वादिष्ट सॉस मा ग्लुटन-मुक्त चिकन पंख र ड्रममिस्कीलाई साँच्चै डुब्न मन पर्छ।
केहि सुझाव दिए, स्टोर-खरीदा, ल्लुटेन फ्री सोया सूट मा सान-जे कार्बनिक ग्लुटेन र गेहूं फ्री तामारी सोया सॉस र ईडे कार्बनिक सोया सॉस शामिल छ। ग्लुटेन-मुक्त सोया ससको बारेमा बढि जान्नुहोस्।
साथै, रिमाइन्डरको रूपमा: सधैँ सुनिश्चित गर्नुहोस् कि तपाईंको कामको सतहहरू, बर्तनहरू, प्यानहरू र उपकरणहरू ग्लुटेनबाट मुक्त छन्। सँधै उत्पादन लेबलहरू पढ्नुहोस्। निर्माताहरूले बिना नोटिस उत्पादन ढाँचा परिवर्तन गर्न सक्दछन्। जब संदेहमा, खरीद नगर्नुहोस् वा उत्पादनको लागि निर्मातालाई सम्पर्क गर्नु अघि उत्पादन लुटन भन्दा मुक्त छ भनेर प्रमाणित गर्न अघि प्रयोग नगर्नुहोस्।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 कप ग्लुटेन-मुक्त सोया सस
- 1/2 कप सेब साइडर सिरका
- 1/2 कप अनानास रस
- 1/2 कप ब्राउन शुगर (दृढतापूर्वक प्याक गरिएको)
- 1 चम्मच लहसुन पाउडर (नमक होइन)
यसलाई कसरी बनाउने?
- सबै अवयवहरूलाई 1 क्वार्ट जारमा राख्नुहोस् र हिलाएपछि सम्मसम्म खैरो रंगको बिरुवा घुमाउँदछ। वा, थोडा मोटो चटनीको लागि, सससेनको सबै अवयवहरू राख्नुहोस् र मध्यम ऊँचाइमा पकाउनुहोस्, जब सम्म कि शर्गा घिमिरे र चटनी बढ्न थाल्यो।
- फ्रिजमा स्टोर गर्नुहोस्, अधिमानतः एक गिलास जारमा।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 32 |
| कुल मोटा | 0 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 749 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 7 g |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 1 g |