शाकाहारी बागान का भर्ता एक मसला र भारतीय कताई बैग्लुश डिश हो, चावल वा भारतीय ब्रेडको साथ खाईन्छ। मैले पत्ता लगाए कि मानिसहरू पनि सोच्छन् कि तिनीहरूले हेप्प्टेनलाई वास्तवमा यो स्वादपूर्ण भारतीय डिश मनपराउँदैनन्, त्यसैले यो प्रयास गर्न संकोच नगर्नुहोस्। यो शाकाहारी भारतीय नुस्खा पनि शाकाहारी छ। Baigan ka bharta, कहिले काहिँ कहिलेकाहीँ "बिंग कर्ज" एक भारतीय पंजाबी मनपर्छ।
यो पनि हेर्नुहोस्: अधिक शाकाहारी भारतीय खाना व्यञ्जनहरू
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 चम्मच जैतून का तेल वा सब्जी तेल। विभाजित
- दुई वटा बिरुवाहरू, आधामा कटाईयो
- 1/3 चम्मच
- दाँतको बीउ
- 2 बे पत्ते
- 2 हरियो मिर्च, मिनिसिङ
- 1 चम्मच ताजा अदरक, ग्रेटेड वा माइनर
- 1 प्याज, diced
- 2 टमाटर, कटाई
- 1/2 चम्मच हल्दी
- 1/2 चम्मच मिर्च पाउडर
- 1/2 चम्मच माई पाउडर (वैकल्पिक)
- 1/2 चम्मच गेराम मसला (करी, क्यूमिनियम र धनी को मिश्रण एक उचित विकल्प बनाउन सक्छ)
- डिश नमक, स्वाद गर्न
- 1/2 चम्मच नींबू काली
यसलाई कसरी बनाउने?
- हेप्पलहरूले एक चम्मचको तेलको साथ जैतूनको तेल र 400 डिग्री 20 मिनेटको लागि, वा नरम नभएसम्म बगाई। कूल र हटाउनुहोस। म्याश वा सुचारु नभएसम्म मिश्रण गर्नुहोस्।
- शेष एक चम्मच जैतून को तेल मा, दाल को बीउ, बे पत्ते, मिर्च, अदरक र प्याज केहि मिनेट को लागि गरम गर्नुहोस।
- बैग्नर र बाँकी अवयवहरू थप्नुहोस् र गठित राम्रोसँग हलचल गर्नुहोस्। कम्तिमा 6 देखि 8 थप मिनेटको लागि पकाउने अनुमति दिनुहोस्।
- चावल वा भारतीय रोटीको साथमा गरम गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 245 |
| कुल मोटा | 10 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 7 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 214 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 38 जी |
| आहार फाइबर | 15 जी |
| प्रोटिन | 7 g |