Muffins को पोषण मूल्य को सबै गहुँ को आटा संग आटा को बदलन गरेर, र मक्खन को बजाय एक तटस्थ स्वाद तेल को उपयोग गरेर। यस तरिका, तपाईं एक सानो फाइबर थप्नुहोस् र आफ्नो muffins मा संतृप्त वसा र कोलेस्ट्रॉल को मात्रा कम गर्नुहोस्। नास्ताको उपचारको रूपमा यी लेमनको बिरुवा मफिन्सको आनन्द लिनुहोस् वा दोपहर चायको साथमा मजा लिनुहोस्।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 कप आटा (सबै उद्देश्य)
- 1 कप आटा (पुरा-गेहूं)
- 3/4 कप शर्करा
- 2 चम्मच। फुलको बिया
- 2 चम्मच। बेकिंग पाउडर
- 1 चम्मच। बेकिंग सोडा
- 1/4 टस्पेस। नमक
- 1 मध्यम अन्डा
- 1 कप दही (मोटो-मुक्त वेनिला)
- 1/4 कप क्यानोला तेल
- 1 चम्मच। नींबू निकासी
- 1/3 कप नींबूको रस
- 1 tbsp। zest (नींबू)
यसलाई कसरी बनाउने?
- Preheat ओवन 400 देखि
- एक ठूलो कटोरी मा सूखी सामाग्री।
- एक मध्यम कटोरा मिश्रण अण्डा, दही, तेल, नींबू घेरा, नींबूको रस र नींबू घेरामा।
- सूखी अवयवको केन्द्रमा राम्रो तरिकाले बनाउनुहोस्।
- गीले अवयवहरूमा मात्र नमिलो सम्म फोल्ड गर्नुहोस्।
- एक ढिलाइ 12-कप मफिन प्यानमा चम्मच (वा एक नोस्स्टिक पकाउने स्प्रेको साथ स्प्रे गरिएको छ )।
- 15-18 मिनेटको लागि बेक गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 207 |
| कुल मोटा | 10 जी |
| पागलिएको बोसो | 2 जी |
| असंतृप्त फैट | 5 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 78 मिलीग्राम |
| सोडियम | 508 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 25 g |
| आहार फाइबर | 2 जी |
| प्रोटिन | 5 g |