यो मिल्ने र उत्सवहरूमा टर्की टेक विक्रेताहरू द्वारा प्रयोग गरिएको प्रामाणिक नुस्खा हो। टर्कीको खुट्टाहरू उर्लियो पहिला धोका दिने जस्तो लाग्न सक्छ तर, यदि तपाइँ तिनीहरूका हजारौंहरू गर्न चाहानुहुन्छ भने तपाई तिनीहरूलाई बिक्री गर्न सक्नु अघि 20 देखि 30 मिनेटसम्म तपाईको ग्रिलमा बसिरहेको छैन।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 4 टर्की पैर
- 1 (2 लीटर) बोतल नींबू-लेद कार्बोनेटेड सोडाको स्वाद (तपाईले लेमन लेड प्रयोग गर्न सक्नुहुनेछ)
- 2 चम्मच / 30 मिलीलीटर दाईदार चाइल्ड
- 2 चम्मच / 30 एमएल गरम चटनी
- 1 चम्मच / 15 एमएल कुचल लाल मिर्च फ्लेक्स
- 1 चम्मच / 15 एमएल काली मिर्च
- 1 ठूलो मीठो प्याज, कटाईयो
- 2 चम्मच / 30 एमएल शहद
- 1 चम्मच / 15 एमएल स्टेक सिजन
यसलाई कसरी बनाउने?
एक ठूलो बर्तन मा जुडा सोडा, चीनी, गर्म चटनी, लाल मरिच फ्लेक्स, काली मिर्च र प्याज स्लाइस। कम फोडा ल्याउनुहोस् र टर्की पैदलहरू थप्नुहोस्। लगभग 30 मिनेटको लागि एक मध्यम तापमा उर्लियो वा टर्कीको खुट्टाले आन्तरिक तापमान 165 डिग्री एफ। (74 डिग्री सेल्सियस) को दर्ता गर्दछ। यसैगरी, पूर्ववर्ती ग्रिल। गरम ग्रिलमा प्याज स्लाइसहरू राख्नुहोस् र प्याज स्लाइसको माथि टर्कीको खुट्टा राख्नुहोस्। मधुको साथ ब्रश र स्टेक सिजन संग छिद्र।
आगोबाट बच्न सावधानीपूर्वक हेरेपछि 15 मिनेटको लागि मध्यम तापक्रममा ग्रिल गर्नुहोस् । आवश्यक रूपमा बदल्नुहोस्। छाला खतरनाक खैरो हुनुपर्छ र टाढाको भित्रको आन्तरिक तापमान सम्म पुग्नु पर्छ 165-175 डिग्री एफ। एकपटक पकाएको, ग्रिलबाट हटाउनुहोस् र सेवा गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 3786 |
| कुल मोटा | 145 जी |
| पागलिएको बोसो | 37 g |
| असंतृप्त फैट | 47 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 1,80 9 मिलीग्राम |
| सोडियम | 3,526 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 44 जी |
| आहार फाइबर | 4 जी |
| प्रोटिन | 546 g |