Crepes अनिवार्य रूप देखि अत्यधिक पतली बहुमुखी पैनकेक हो कि नाश्ते को किरा को रूप मा सेवा गर्न सकिन्छ, एक श्वेत दोपहर को भोजन या रात को खाने को रूप मा या एक निर्णायक फल, क्रीम या चॉकलेट भरिएको मिठाई को रूप मा। परम्परागत रूपमा, क्रेनहरू दूध र मक्खनसँग तयार छन्, तर यो नुस्खा दुवैसँग टाढा छ र अझै अझै पनि राम्रो आउनेछ! मिठाई क्रान्तिको लागि , 1-2 बी.क. बल्गेरमा ब्याटरमा थप्नुहोस्, र सूखे वा ताजा जडी बूटीहरू सिर्जना गर्न निश्चय गर्नुहोस् यदि तपाईं तिनीहरूलाई तीव्र बर्तनको रूपमा सेवा गर्न चाहानुहुन्छ। ब्याटर पहिले 48 घण्टा सम्म गर्न सकिन्छ र फ्रिजमा प्रयोग गर्न तयार नभएसम्म राखिएको छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 ½ कप सेतो आटा
- आधा कप पेस्ट्री आउँ (सम्पूर्ण गेहूं)
- 1/8 चम्मच नुन
- 4 ठूला अण्डाहरू
- 2 ¼ कप सोयामिल (अपरिचित)
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक मध्यम कटोरामा फलाम र नुन जोड्नुहोस्। अण्डामा व्हिस्क र सोयालिल्कको 1/3 प्याकेट, जब ब्याटरमा लम्प्स हुन्छन् तब सम्म मिश्रण गर्दछ। बल्ल मा सोयाबिल, एक समय मा 1/3 कप, जब बल्लेबाज मोटो क्रीम जस्तो हुन्छ। फ्रिजमा 1 घण्टाको लागि ब्याटर आराम।
- मध्यम देखि अधिक गर्मी मा एक सानो देखि मध्यम सट या फ्राइंग पैन को गरम करो। गर्मीको बेला, प्यानको सतहमा सानो मात्रामा तेल वा डेयरी-मुक्त सोया मार्जिनिन ब्रश गर्नुहोस्। ¼ कप स्कूप वा सानो लेडाको प्रयोग गरेर, प्यानमा समानतापूर्वक बल्ले वितरण गर्न प्यान घुमाउने प्यानमा घुमाउने 3 टी। पहिलो साइडमा लगभग 2 मिनेटको क्रेप कुक गर्नुहोस्, वा जब किनारहरू खैरो रङमा सुरु हुन्छ। एक स्पट्युला वा तपाईंको औंलाहरू प्रयोग गर्दै, क्रेप फ्लिप गर्नुहोस् र एक मिनेट बढीका लागि विपरीत पक्षमा पकाउनुहोस्। एक पाईपमा क्रेप ट्रांसफर गर्नुहोस् र पेपर तौलियासँग ढोका ढुकुलो राख्न र अरू बाँकी पेपर बनाउँदा तातो राख्नको लागि। सरुप वा तपाईंको छनौट भर्नको साथमा तापनि वा कोठाको तापमानमा सेवा गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 120 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 90 मिलीग्राम |
| सोडियम | 321 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 14 जी |
| आहार फाइबर | 2 जी |
| प्रोटिन | 5 g |