स्फुनब्रेड एक कन्टर्ड जस्तै हो जुन तपाईं चम्मचको साथ स्कूप गर्नुहुन्छ। यो मूल अमेरिकी उत्पत्ति को विचार हो, र यो शताब्दी को बारी को आसपास लोकप्रिय भयो। इन्साइक्लोपीडिया अमेरिकन फूड र पेय को अनुसार, यो शब्द पहिलो पटक 1847 मा प्रिन्टमा प्रयोग भएको थियो।
यो एक साधारण नुस्खा हो, तर बिस्तारै केहि टुक्राको टुक्रा बेकन वा मकई कर्नेलहरू जोड्नुहोस्, वा कटा हरित प्याजहरू वा केही ताजा काटा मिर्च वा जडीबुटीहरू थप गर्नुहोस्।
यो पनि हेर्नुहोस्
गिरीको साथ चम्मच रोटी
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 3/4 कप कुनामा, ढुङ्गा वा पानीको मैदान, यदि सम्भव छ
- 1 चम्मच नमक
- 1 कप उबलते पानी
- 3 चम्मच मक्खन मक्खन
- 2 ठूलो अन्डा
- 1 कप दूध
- 2 चम्मच बेकिंग पाउडर
यसलाई कसरी बनाउने?
- Preheat ओवन 350 एफ।
- 8 इन्च स्क्वायर बेकिंग डिश वा 1 1/2-क्वार्ट क्यासेरोल लिनुहोस्।
- एक मिश्रण कटोरा मा cornmeal र नमक जोड्नुहोस् (5 कदम सम्म बेकिंग पाउडर जोड नगर्नुहोस्)। कुनै पनि lumps बाहिर whisking जबकि धीरे - धीरे उबलते पानी जोड्नुहोस। पिच्छे मक्खन जोड्नुहोस् र मिश्रण गर्न हलचल। कम्तिमा 5 मिनेटको लागि मिश्रण गरौं।
- दूध cornmeal मिश्रण मा whisk।
- सानो कटोरामा अण्डालाई राम्रो तरिकाले हराउँछ।
- बेकिंग पाउडर संग cornmeal मिश्रण मा हराएको अण्डा। व्हिस्क वा बिजुली मिक्सरसँग राम्रोसँग मिश्रण गर्नुहोस्।
- ब्याट्री तयार पाकिएको डिशमा राख्नुहोस्।
- लगभग 35 मिनेटको लागि बेक गर्नुहोस्, वा सेट र हल्का खारेज सम्म।
- धेरै मक्खन संग चम्मच रोटी गर्म को सेवा गर्नुहोस।
4 देखि 6 सम्म सेवा गर्दछ।
सुझावहरू र परिवर्तनहरू
- मकई चम्मच ब्रेड - मिश्रण को बारे मा 1 कप को पकाया या भुना भयो मकई कर्नेल को मिश्रण मा जोडें।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 169 |
| कुल मोटा | 13 g |
| पागलिएको बोसो | 7 g |
| असंतृप्त फैट | 4 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 178 मिलीग्राम |
| सोडियम | 266 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 6 g |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 8 जी |