ग्रीक: μουστοκούλουρα, भन्नुहोस्: moo-stoh-KOO-loo-rah
अंगूर Molasses कुकीज को लागि यो नुस्खा Petimezi संग बनाइयो - एक प्यारीर जो कि पीतल युग फिर्ता पुग्छ। यसलाई खरीद गर्नुहोस् वा घरमा बनाउनुहोस् यी स्वादिष्ट कुकीजहरू जुन जैतूनको तेल र कुनै मक्खन, अण्डा, वा दूधको साथ बनाइन्छ।
आकारमा आधारित, नुस्खाले 25-35 कुकीज बनाउँछ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1/2 कप जैतून का तेल
- 1/2 कप गुलाब (अंगूर, पिटिनेज)
- 1/2 कप शर्करा
- 1/4 कप ब्रान्ड
- 1/2 चम्मच बेकिंग सोडा
- 1/2 कप सुन्तला रस
- 1/2 चम्मच दालचीनी (जमीन)
- 1/2 चम्मच
- लौरी (जमीन)
- 6 कप आउँ (सबै उद्देश्य)
- बेकिंग पाउडर को 2 चम्मच
यसलाई कसरी बनाउने?
- ब्रान्डमा बेकिंग सोडा घुमाउनुहोस्।
- बिस्तारै आटा र बेकिंग पाउडर।
- तेल, अंगूर गुलाब, र साउसेन मा बिरुवा। राम्रो तरिकाले मिश्रण नभए सम्म धेरै मिनेटको लागि हलचल गर्नुहोस् र फोडा गर्नुहोस्।
- मिश्रण कटोरामा स्थानान्तरण गर्नुहोस्, र ब्रान्डमा (भंग भएको बेकिंग सोडा संग) हलचल, सुन्तलाको रस, दालचीनी र लौरी।
- आटा (बेकिंग पाउडर सँग) बिस्तारै थप्नुहोस, कुकी आटा बनाउनको लागि मिश्रण।
- Preheat ओवन 350F (175C)।
- गोलो वा ओरालो आकारहरूमा आटाको टुक्राहरू प्रयोग गरेर मोटो कुकुरहरू (लगभग 1 इन्च उच्च) मा पाट।
- कुकी पानाहरूमा राख्नुहोस् र 350F (175 सी) मा लगभग 20 मिनेटको लागि पाना। कुकीजको साइजको आधारमा पाक कला समय फरक हुनेछ।
नोट: नुस्खा मात्रा बढाउनको लागि, आनुपातिक रूपमा सबै सामग्रीहरू वृद्धि गर्नुहोस्।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 98 |
| कुल मोटा | 5 g |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 3 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 84 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 12 जी |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 0 g |