क्रिम ब्रुले एक धेरै लोकप्रिय मिठाई हो कि तपाईं लगभग हरेक राम्रो भोजन रेस्टुरेन्ट मा पाएंगे। चिकनी क्रीमदार कन्सर्टले कडा शर्करा पट्टिको कचौरासँग धेरै राम्रोसँग विरोध गर्दछ। एक प्रसन्न मिठाई जसले तपाईंको अतिथिहरूलाई प्रभाव पार्नेछ, क्रिम ब्रुले साँच्चै सजिलो छ।
यो नुस्खा क्रिम ब्रुल्य को क्लासिक संस्करण हो जसको एक राम्रो वेनिला कस्टर्ड स्वाद छ। ताजा फल एक राम्रो अनुभूति हो।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 4 कप भारी क्रीम
- 8 अन्डा व्यक्ति
- 1/2 कप शर्करा + छिटोको लागि थप
- 1 Tablespoon vanilla extract
यसलाई कसरी बनाउने?
- Preheat ओवन 300 डिग्री एफ। मध्यम मध्यम मा एक saucepan मा, गठबंधन क्रीम, र 1/2 कप शर्करा। कुकुरले ब्लब्बमा (लगभग 5-5 मिनेट) सम्म सुत्न नसक्ने बेला कुकुर।
- एक कटोरा मा, राम्रो देखि मिश्रित सम्म अन्डा यार र वेनिलालाई हरायो। Yolks एक हल्का पीला हुनेछ। धीरे-धीरे यमकमा गर्म क्रीम राख्नुहुन्छ, लगातार घिमिरे। यदि मिश्रण थोडा घाँटी देख्छ भने, एक कटोरा माथि सेट मार्फत स्टेनलेस मिश्रण।
- 8 6-ओज रमाकिन्स (कस्टर्ड कप) मा कन्टर्ड राख्नुहोस्। रेककिन्स एक पकाउने डिशमा राख्नुहोस् र रैमकिङ्कको छेउमा पछाडि पछाडि भर्न गर्म पानी थप्नुहोस।
- सेट सम्म पुग्नुहोस्, लगभग 40-45 मिनेट सम्म, कमाण्ड अधिकतर फर्म नभएसम्म कन्टर्ड्स को केन्द्रले सजिलै संग हिलाए पछि। ओवनबाट हटाउनुहोस् र रैकिनकिहरूलाई ठिक पार्न अनुमति दिनुहोस्।
- पानबाट रैमकिङ्कहरू हटाउनुहोस् र रातभर प्रशस्त पार्नुहोस्। सेवा गरिरहनु पहिले, 2 चम्मच शर्कराको साथमा संरक्षक छिराउनुहोस् र ब्रोलर अन्तर्गत राखेर तान्ने कोणमा पार्नुहोस् जब सम्म सुनको सुनको खैरो (करिब 3 मिनेट) सम्म सम्म। चिनी जलाउन सावधानीपूर्वक हेर्नुहोस्। वैकल्पिक रूपले, एक ह्यान्ड-एप प्रोपेन वा ब्लेड मशाच प्रयोग गर्न को लागी कुञ्जी लाई कारवाही गर्न।
वैकल्पिक: शीर्ष संरक्षकहरू ताजा जामुन, आम वा आचरण स्लाइसहरू, वा अन्य ताजा फल।
अधिक क्रेम ब्रुले व्यञ्जनहरु:
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 538 |
| कुल मोटा | 48 g |
| पागलिएको बोसो | 29 जी |
| असंतृप्त फैट | 13 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 343 मिलीग्राम |
| सोडियम | 112 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 16 जी |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 10 जी |