एक मीठो र पोषक पक्षको डिश, यी मौसमी काला सेमहरू कुनै कोरियाली भोजनमा प्रोटीन भरी पूरक हुन्छन्।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 कप काला सोयाबीन, धोए
- 1 कप पानी
- 1/2 कप सोया सस
- 1/2 कप शर्करा
- 1 टिबीले तेल खसेको छ
- 1 चम्मच तिलको बीउ (वैकल्पिक)
यसलाई कसरी बनाउने?
- सानो बर्तनमा पानी र सेमलाई फोडामा ल्याउनुहोस् र 15 मिनेटको लागि पकाउनुहोस्।
- मध्यम-कम गर्न गर्मीलाई निस्क्रिय पार्नुहोस् र सोया सॉस, शर्करा र तिलको तेल जोड्नुहोस्।
- गठबन्धन गर्न र 10-15 मिनेटको लागि पकाउन जारी राख्नुहोस्।
- बीउ थप्दा भने, उज्यालोबाट टाँस्नुहोस् र तिलको बीउमा हलचल।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 207 |
| कुल मोटा | 4 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 2 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 1,873 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 38 जी |
| आहार फाइबर | 5 g |
| प्रोटिन | 6 g |