राजमा दा एक लाल गुर्दे सेम करी हो कि उत्तरी भारत मा एक धेरै लोकप्रिय पकवान हो, यद्यपि यो देश भर को आनंद ले। यो एक स्वादिष्ट शाकाहारी नुस्खा हो जुन मसलाले, लसुन, चिली, र टमाटर समावेश गर्दछ।
यदि तपाईं एक संतोषजनक भोजन खोज्दै हुनुहुन्छ जुन कम्तिमा एक घण्टा भन्दा कम मा एकसाथ आउँछ, यो उत्कृष्ट छनौट हो। देहाती डिश एक एकल प्यानमा पकाएको छ र बनाउन सजिलो छ। भोजन पूरा गर्न, यो पारंपरिक पारंपरिक छ कि रज्मा दलको सेवालाई सादा उकालो चावल, काचम्भ सलाद र एक पन्जा।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 चम्मच तेल (सब्जी, canola, या सूरजमुखी खाना पकाउने तेल)
- 1 चम्मच जीरा बीउ
- 2 मध्यम प्याज (पखाली कटाई)
- 2 इन्च अदरक (जेनेन्डेड)
- 6 लौंग
- लसुन (मिनिसिङ)
- 2 हरित चिल्लो (ताजा, कटा राम्रो)
- 2 ठूलो टमाटर (1 इन्च क्यूबमा कटाई)
- 2 चम्मच धनिया (पाउडर)
- 1 चम्मच जीम (पाउडर)
- 1 चम्मच
- garam masala
- 1/4 चम्मच हल्दी (पाउडर)
- 2 (15.5 अजीब।) रातो गुर्दे सेम (डिसेन्ड गरिएको, दौडने पानीको माटोमा)
- 3 कप पानी (तातो)
- नमस्कार स्वाद
- Asafetida को 1 चुन्च
- गार्निश: धनिया (कटाई)
यसलाई कसरी बनाउने?
- गहिरो प्यानमा, तेल उचाल्नुहोस् र जीरा बीउहरू थप्नुहोस्। जब तिनीहरू निस्कन्छन्, नरम नभएर प्याज र तौल थप गर्नुहोस्।
- अदरक र लसुन थप्नुहोस् र 2 मिनेटको लागि तलना गर्नुहोस्।
- हरियो चेलिहरू, टमाटरहरू, धनुषा, सिन्धुली, हल्दी र ग्याँस मसाला जोड्नुहोस् र तेललाई मसालाबाट अलग नगरेसम्म थप्नुहोस्।
- रातो गुर्दे सेम, न्यानो पानी, र asafetida, साथ साथै नमक स्वाद थप्नुहोस्। जबसम्म सेम सेतो नरम हुन्छ (कुकुर 10 मिनेट) सम्म कुक गर्नुहोस्।
- मसाले केहि सेमहरु लाई चटनी मोटाई मोटे तौर मा।
- धनी संग गार्निश र चावल, काचम्भ सलाद, र तपाईंको छनौट को पिक संग गरम पाइप को सेवा गर्दछ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 5 9 0 |
| कुल मोटा | 3 जी |
| पागलिएको बोसो | 1 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 146 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 111 g |
| आहार फाइबर | 30 जी |
| प्रोटिन | 35 जी |