मिन्ट-क्यारियर चटनी एक आधारभूत र सजिलो बनाइएको मसला हो जुन कप्लेट र सिमोस साथ डुप्लिकेट सस प्रयोग गर्न वा बिरानी जस्तै मुख्य पाठ्यक्रम व्यञ्जनको साथ प्रयोग गर्न उत्तम छ। एक साथ फेंक र केहि सरल सामाग्री को पीस - टकसाल, धनिया, लसुन र मिर्च सहित - र 15 मिनेटमा तपाईं धेरै भारतीय व्यंजनहरु जस्तै कुचली टकसाल Chutney veggie स्यान्डविच प्रयोग गर्न स्वादिष्ट मसाला हुनेछ ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 गुच्छा
- टकसाल (लगभग 3.5 औंस / 100 ग्राम)
- 1 गुच्छा धनी (लगभग 3.5 औंस / 100 ग्राम)
- 5 लौह लसुन
- 1 1 इन्च टुक्रा अदरक
- 2 हरित मिर्च
- 1 चम्मच शुगर
- 1/2 चम्मच नुन
- 2 चम्मच लिमको रस
यसलाई कसरी बनाउने?
- धनिया र जमिनबाट जमिनको जमिनमा रमाईलो टाँस्नुहोस्। तपाईसँग अब पर्याप्त धनी र टकसाल हुनु पर्छ सबैसँग 1 1/2 देखि 2 कप भरेर।
- लसुन र अदरक खुट्टा पार्नुहोस् र हरित मिर्चबाट टाँस्नुहोस्।
- यी सबै सामग्रीहरू राम्ररी धोऔं।
- सामग्री पीस गर्नुहोस् - नमक समेत, जुन पछि तपाईले थप स्वाद थप्न सक्नुहुन्छ तपाईंको स्वाद अनुरूप - खाना प्रोसेसरमा सुचारु पेस्टमा।
- चिल र सेवा।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 84 |
| कुल मोटा | 1 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 78 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 18 जी |
| आहार फाइबर | 3 जी |
| प्रोटिन | 4 जी |