हामीमध्ये धेरैजसो, तपाईंले साढे वर्षमा अनगिनत तख्खिएको आलु ( फ्रान्की फ्रिज ) बनाउनुभएको छ, तर यदि तपाईले उनीहरूले ग्रीक घरमा भर्नुभएको छ भने, उनीहरु फेला परेका छन् कि उनि क्रिसमस र रमाइलो हुन्छन्। यहाँ गोपनीय छ, चाहे तपाईं गहिरो फ्राइर वा फ्राइङ प्यान प्रयोग गर्नुहुन्छ। तपाईं पनि बनाउन सक्नुहुन्छ।
यूनानीहरूले फ्रिज, साइड डिश, र हल्का भोजनको लागि मुख्य डिशको रूपमा त्रास आलुको आनन्द लिन्छन्।
ग्रीकमा, डिश πατάτες τηγανητές, स्पष्ट पाह-TAH-tes te-ghah-nee-TESS हो।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 ठूला आलु (बेकिंग)
- नमक 2 चम्मच (समुद्र)
- 3 इन्च जैतून का तेल (फ्राइङको लागि)
यसलाई कसरी बनाउने?
- प्राथमिकताको अनुसार आलु खुर्सानी र पतली राउन्ड, स्लाइस, वा सानो टुक्राहरूमा टुक्रा।
- 15-30 मिनेटको लागि चिसो पानीमा तान्नुहोस्, राम्रो कुल्ला गर्नुहोस् र टाँस्नुहोस्।
- फरिङ गर्नु अघि साल्ट
बन्द गहिरो फ्राइर:
- 355F (180 सी) लाई ल्याउनुहोस्, बास्केट कम गर्नुहोस् र 7 मिनेटको लागि फ्राइ।
- टोकरी उठाउनुहोस् र तेल पूर्ण गर्मीमा आउन अनुमति दिनुहोस्।
- टोकरी तान्नुहोस् र 5 मिनेट बढी कुकिन्छ।
- बास्केट लिफ्ट गर्नुहोस् र दुई मिनेटको लागि ड्रिप गर्न दिनुहोस्। तातो सेवा गर्नुहोस्।
पन फ्राइङ:
- गहिरो फ्राइङ प्यानमा, आलु जोड्नु अघि 1 देखि 1 1/2 इन्च ओइलो उच्च गर्मीमा रहन्छ।
- फेरी 4-5 मिनेट फेरी, कहिले काँही अँध्यारो लाग्यो त्यसैले उनीहरु लुक्न सक्दैनन्।
- प्यानको आवरण गर्नुहोस् र सुनको भून सम्म पकाउनुहोस्।
- स्लटेड चम्मचको साथ हटाउनुहोस्, स्ट्रिनेजर वा कलरानमा निस्कनुहोस् र सेवा गर्नुहोस्।
ड्रेनिंगको बारेमा: धेरै यूनानीहरूले अवशोषण पेपर तौलिएमा आलुहरू नाच्दैनन्, तथापि, यो प्राथमिकताको कुरा हो। यदि तपाईं तिनीहरूलाई नाश गर्नुहुन्छ भने, धेरै तेलको बहुमतबाट मुक्त गर्न पर्याप्त लामो समयसम्म गरौं।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 1001 |
| कुल मोटा | 108 g |
| पागलिएको बोसो | 15 जी |
| असंतृप्त फैट | 79 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 783 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 11 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 1 g |