यो मक्खन पेस्ट्री आटा एक नुस्खा हो जुन फ्रान्समा लोकप्रिय छ। यो सानो स्वादको स्वाद मिठाई र तार्सको पूरै हुन्छ।
कुक नोट: द्रुत र चिसो ... फ्कीसी पेस्ट्रीको गोप्यले यसलाई सकेसम्म सम्भव गर्न सम्भव छ। जब सुत्ने मा गीला अवयवहरू मिश्रण गर्न, एकपटक एकैचोटि आटा बनाउन को लागी एकचोटि रोक्नुहोस्। आटा हटाउन अघि केही मिनेटको लागि ठण्डे पानी भित्रै आफ्नो हात चलाउनुहोस् र सुत्न सक्नु हुन्छ। यसले आटा पिच्छे र तपाईंको शरीरको गर्मीले "प्रशोधन" बाट आटा रोक्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 1/4 कप
- सबै उद्देश्यको आटा
- 2 चम्मच चोरको टुक्रा
- 1/4 चम्मच नुन
- 7 चम्मच ठंड मक्खन
- 3 चिसो पानीको चिसो पानी
यसलाई कसरी बनाउने?
एक सानो कटोरा मा, आटा, चीनी, र नुन सँगै मिलाउनुहोस्। पेस्ट्री कटर, ठूलो-टाँस्ने काँटा, वा पल्स सेटिङमा एक खाना प्रोसेसर प्रयोग गर्दै, ठुलो मक्खन अँगालोमा काट्नुहोस् जब सम्म केहि मोटा आकारको मक्खन सँगसँगै मोटे रेत जस्तो देखिन्छ। ठण्डे पानीले मिश्रणमा छिटो र केहि चोटि सजिलै टढ्न, जब सम्म यो एक साथ राखिएको बल बनाउँछ।
आटा दुईवटा बलमा विभाजित गर्नुहोस्, थोडा टुक्रा मोटो डिस्क आकारहरूमा फ्लैट गर्नुहोस्, प्लास्टिक लपेटोमा लपेटो र यसको साथ काम गर्नु अघि धेरै घण्टाको लागि क्रिल गर्नुहोस्।
छिटो तयारीको लागि: आटा फ्रीजरमा राख्नु अघि यो काम गर्नु अघि 40-50 मिनेटको लागि।
1 एकल क्रस नुस्खाको लागि पर्याप्त आटा बनाउँछ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 144 |
| कुल मोटा | 12 जी |
| पागलिएको बोसो | 7 g |
| असंतृप्त फैट | 4 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 27 मिलीग्राम |
| सोडियम | 178 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 9 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 1 g |