यो मक्खन पेस्ट्री आटा एक नुस्खा हो जुन फ्रान्समा लोकप्रिय छ। यसलाई सुत्न र सुन्न दुवै टाट बनाउन को लागी प्रयोग गर्नुहोस्।
कुक नोट: द्रुत र चिसो ... फ्कीसी पेस्ट्रीको गोप्यले यसलाई सकेसम्म सम्भव गर्न सम्भव छ। जब सुत्ने मा गीला अवयवहरू मिश्रण गर्न, एकपटक एकैचोटि आटा बनाउन को लागी एकचोटि रोक्नुहोस्। आटा हटाउन अघि केही मिनेटको लागि ठण्डे पानी भित्रै आफ्नो हात चलाउनुहोस् र सुत्न सक्नु हुन्छ। यसले आटा पिच्छे र तपाईंको शरीरको गर्मीले "प्रशोधन" बाट आटा रोक्छ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 2 1/2 कप
- सबै उद्देश्यको आटा
- 1/2 चम्मच नुन
- 1 कप मक्खन (चिसो)
- 1/3 कप पानी (चिसो)
यसलाई कसरी बनाउने?
- एक सानो कटोरा मा, आटा र नुन सँगै मिलाउनुहोस्।
- पेस्ट्री कटर, ठूलो-टाँस्ने काँटा, वा पल्स सेटिङमा एक खाना प्रोसेसर प्रयोग गर्दै, ठुलो मक्खन अँगालोमा काट्नुहोस् जब सम्म केहि मोटा आकारको मक्खन सँगसँगै मोटे रेत जस्तो देखिन्छ।
- मिश्रणमाथि पानी तुरुन्तै छिटो पार्नुहोस् र केहि पटक टाँस्नुहोस्, जब सम्म यो एक साथ राखिएको बल बनाउँछ।
- आटा दुईवटा बलमा विभाजित गर्नुहोस्, थोडा टुक्रा मोटो डिस्क आकारहरूमा फ्लैट गर्नुहोस्, प्लास्टिक लपेटोमा लपेटो र यसको साथ काम गर्नु अघि धेरै घण्टाको लागि क्रिल गर्नुहोस्।
छिटो तयारीको लागि: आटा फ्रीजरमा राख्नु अघि यो काम गर्नु अघि 40-50 मिनेटको लागि।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 127 |
| कुल मोटा | 12 जी |
| पागलिएको बोसो | 7 g |
| असंतृप्त फैट | 4 जी |
| कोलेस्ट्रॉल | 31 मिलीग्राम |
| सोडियम | 90 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 4 जी |
| आहार फाइबर | 0 g |
| प्रोटिन | 1 g |