तपाईंको आफ्नै चिनियाँ 5 स्पाइस पाउडर मसाले मिक्स बनाउछ वा जमीन वा सम्पूर्ण मसाले प्रयोग गरी। यो सुगंधित मिश्रण कुनै पनि हलचल भान्सा नुस्खा मा स्वादिष्ट छ, वा तपाइँ यसलाई भुवाउनु अघि तपाईं चिकनमा रक्सी गर्न सक्नुहुन्छ। केहि तेल र दाखरस संग चम्मच मिश्रण गर्ने प्रयास गर्नुहोस् र यो ग्रिलमा हुँदा स्टेक वा सुँगुर गर्न प्रयोग गर्नुहोस्।
निश्चित गर्नुहोस् कि तपाईंले आफ्नै मिक्स बनाउँदा सबैभन्दा ताजा मसला प्रयोग गर्नुहुन्छ। तिनीहरू धेरै बलियो गंध गर्नु पर्छ र धेरै सुगंधित हुनुपर्छ। सबैभन्दा ताजा स्वादको लागि, तपाईंको आफ्नै मसाले सम्पूर्ण प्रकारको पीस गर्नुहोस्, तर यो मिश्रण अझै पूर्व ग्राउण्ड मसालेसँग राम्रोसँग बनाइएको छ।
कुनै पनि मसाले मिश्रणको रूपमा , एक तीव्र कंटेनरमा भण्डारण, सुक्खा, ठुलो ठाउँमा। मसाले सीधा सूर्यलाइटबाट टाढा राख्नुहोस्। मसालेका लागि सबैभन्दा राम्रो ठाउँ एक दराजमा छ जुन स्टोव नजिकै छैन, किनकि गर्मीले मसाले कम तीव्र बनाउन सक्छ।
यदि तपाईं सुवेवान मिर्च भेट्टाउन सक्नुहुन्न भने, हरियो, सेतो र काली मिर्चको संयोजन प्रयोग गर्नुहोस्। यदि तपाईं तिनीहरूलाई आफैं पीस गर्नुहुन्छ भने स्वाद अधिक तीव्र हुनेछ।
तपाईलाई के चाहिन्छ?
- 1 चम्मच मिर्च सुचवान मिर्च
- 1 चम्मच ग्राउंड स्टार एनी
- 1-1 / 4 चम्मच जमीन
- सौंपको गेडा
- 1/2 चम्मच ग्राउंड लौंग
- 1/2 चम्मच ग्राउंड दालचीनी
- 1/2 चम्मच नुन
- 1/4 चम्मच जमीन सेतो मिर्च
यसलाई कसरी बनाउने?
- काली मिर्च, तारा एनी, फ्वेल बीउ, लौंग, दालचीनी, नमक र काली मिर्चको सानो थ्रीटाइट कन्टेनरमा र राम्रोसँग मिश्रण गर्नुहोस्।
- एक ठुलो, सुक्खा स्थानमा भण्डारण 1 वर्ष सम्म। एक वर्ष पछि, मसाले तिनीहरूको स्वाद गुमाउँछ।
| पोषण दिशानिर्देश (प्रति सेवा) | |
|---|---|
| क्यालोरिज | 8 |
| कुल मोटा | 0 g |
| पागलिएको बोसो | 0 g |
| असंतृप्त फैट | 0 g |
| कोलेस्ट्रॉल | 0 मिलीग्राम |
| सोडियम | 1 मिलीग्राम |
| कार्बोहाइड्रेट | 2 जी |
| आहार फाइबर | 1 g |
| प्रोटिन | 0 g |